'25 milyon avro vereyim bana bir Abdülkadir getirin'

'25 milyon avro vereyim bana bir Abdülkadir getirin'
Trabzonspor Kulübü Başkanı Ağaoğlu, Monaco'nun Abdülkadir Ömür'e yaptığı transfer teklifine yönelik, 'Bana bu teklifi getirdikleri zaman 'Ben size 25 milyon avro nakit vereyim, bana bir tane daha Abdülkadir Ömür getirin' dedim' açıklamasında bulundu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Monaco"nun Abdülkadir Ömür"e yaptığı transfer teklifi sonrasında Fransız kulübünün yetkililerine, "Bana bu teklifi getirdikleri zaman "Ben size 25 milyon avro nakit vereyim, bana bir tane daha Abdülkadir Ömür getirin" dedim. Varsa getirin. Birbirlerine bakıyorlar... Yok..." yanıtını verdiğini söyledi. 

Ahmet Ağaoğlu,  yaptığı açıklamada, Yusuf Yazıcı"ya Lille"den, Abdülkadir Ömür"e de Monaco"dan transfer teklifi geldiğini belirterek, "İkisi için de resmi teklif geldi. Birisi Monaco, birisi Lille, Birisi Ömür birisi de Yazıcı için. Allah"tan fazla zikredilmiyor. Uğurcan"a da gelen teklifler var." dedi.

Ağaoğlu, "Monaco"dan Abdülkadir"e 16 milyon avro ve bonuslar, Yusuf"a da Lille"den 12 milyon avroluk teklifler mi geldi?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Onların (Monaco) teklifi o doğrultuda veya biraz daha üzerine çıkabilirdi ama oyuncumuzu bu sene itibarıyla satmayı düşünmediğimizi söyledim. Onların o teklifi yapmalarına bile fırsat kalmadı. Kulübün mali durumunu göz önünde bulundurduğunuz zaman, her teklifi kulübün menfaatleri doğrultusunda düşünmelisiniz. İki oyuncumuza da yapılan teklifleri gerçek dışı görüyorum. Oyuncularımızın gerçek piyasa değerini yansıttığına inanmıyorum. Yusuf"a yapılan teklife de 12 civarı diyelim. Reel olarak 10 da bilmem nereye katılırsa 1 milyon daha.. Bu da biraz komik oluyor, işte Şampiyonlar Ligi"ne katılırsak 1 milyon avro daha.. ne yapacağız bir taraftan ligde zirve mücadelesi verirken, taraftarlarımızla birlikte diğer taraftan sizin maçınıza gelip, bir de Şampiyonlar Ligi"ne katılmanız için hem taraftar hem kulüp hem de dua desteği mi vereceğiz... Dua ettiğimiz zaman, Allahım Trabzonspor diye başlıyoruz, onun yanına da bir de Fransa"daki, İspanya"daki kulübü mü ekleyeceğiz. Allah katında da fazla kabul göreceğini zannetmiyorum."

"Ligimiz Avrupa"da belki 7-8. sırada ama siz gelip de Türkiye"nin en değerli iki genç ve istikbal vaadeden oyuncusuna bu rakamları telaffuz ettiğiniz zaman, bu rakamlar ileriye dönük olarak da hem Trabzonspor"un hem de diğer kulüplerin satacağı oyuncular açısından baz teklif edecek." sözlerini kullanan Trabzonspor Başkanı, "Ülkenin en değerli oyuncusunu 20 milyon avroya aldık, x spor takımında oynayan Mehmet de o seviyelerde sana 15 milyon derler. Ülke futbolunu ya da ülkedeki yetenekli futbolcuların da değerini aşağıya çekmiş oluruz. 10-16-19 milyon avroluk tekliflerle gelirlerse bunlar Trabzonspor Kulübü yönetimi tarafından ciddiye alınacak teklifler değildir." ifadelerine yer verdi.

Abdülkadir"in çok özel yetenekleri sahip bir oyuncu olduğunun altını çizen Ahmet Ağaoğlu, "Bu teklifi getirdikleri zaman "Ben size 25 milyon avro nakit vereyim, bana bir tane daha Abdülkadir Ömür getirin" dedim. Varsa getirin. Birbirlerine bakıyorlar... Yok... O yetenekte Avrupa"da o yaş grubunda tahmin ediyorum 10-15 oyuncu var. Ama Abdülkadir"de benim şu anda kelimelerle ifade edemeyeceğim, daha doğrusu doğru kelimeyi henüz bulamadığım iki üç tane daha artı var. Bırakın öyle bir yeteneği, o yeteneği ifade edebilecek kelime henüz ne Türkçe"de ne İngilizce"de ne de Fransızca"da mevcut. İnşallah bir gün o kelimelerin ne olduğunu bulabilirim. Onun için paranın ötesinde, Abdülkadir"in yurt dışına gitmesi için önünde zamanı var." şeklinde konuştu.

"Allah"tan fazla zikredilmiyor. Uğurcan"a da gelen teklifler var"

Yusuf Yazıcı"nı da Trabzonspor Kaptanı olarak sorumlulukları olduğunun altını çizen Ağaoğlu, kalecileri Uğurcan Çakır"a da Avrupa"dan teklifler geldiğini açıkladı.

Yusuf Yazıcı"nın çok düzgün karakterli bir oyuncu olduğunu ve altyapıdaki gençler için rol model olduğunun altını çizen bordo-mavili kulübün başkanı, "Oyuncularımızı yurt dışına gönderdiğimiz zaman bizim marka temsilcimiz olacaklar. Kenti, Trabzonspor"u, ülkeyi ve ülke futbolunu temsil edecekler. Yusuf belirli bir ölçede bu seviyeye ulaşmış bir oyuncumuz. Yusuf"un da 1 yıl daha bu jenerasyonun kaptanı olarak bir sorumluluğu var. Yurt dışına transferi söz konusuysa yaş olarak da baktığınız zaman Yusuf bir adım daha önde Abdülkadir ve Uğurcan"a nazaran. Allah"tan fazla zikredilmiyor. Uğurcan"a da gelen teklifler var. Çok ciddi şekilde scoutlar tarafından izlendiğini ve yurt dışındaki ciddi menajerler tarafından yoklama macunu atıldığı bir gerçek. Uğurcan da net bir şekilde ifade etti, Trabzonspor"daki misyonumu henüz tamamlamadım, yeni başladım diye." değerlendirmesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.