Yılların Hayali Gerçek Oldu

Yılların Hayali Gerçek Oldu
Başakşehir Belediyesi Boğazköy’de yerleşimlerin başlamasından bu yana yıllar içinde daha da büyüyerek karmaşık bir hal alan imar-iskân sorunlarını çözdü.

Boğazköy’de, 20 yılın hayalini gerçekleştiren Başakşehir Belediyesi, Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’de düzenlediği şenlikte 538 hak sahibine iskan ve tapularını verdi. 2009 yılından bu yana yapılan çalışmalarla toplamda 67 Kooperatif adına 2274 adet bağımsız bölüme iskan ve tapularını dağıtılmış oldu.

 

Sanatçı, Ferhat Göçer’inde bir konser verdiği programda Boğazköylü hak sahipleri iskan ve tapularını Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın elinden aldı. Şenliğe dönüşen iskanlı tapu dağıtım törenine 1500’e yakın bölge sakini katıldı.

 

Boğazköy tapuları şenlikle dağıtıldı

 

20 yıldır mağduriyetler yaşayan Boğazköy sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Tapu-İskan Şenliğine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başkan Yardımcıları Fazlı Korkut, Murat Şahin, Nurettin Ertemel, Bedri Sinan Gül, Haluk Dikbaş katıldı.

 

Tören’de, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ilçede ve Boğazköy’de yapılan hizmetleri ve projeleri bir sunumla anlattı. Başkan Uysal: “Başakşehirliye, Boğazköy’ün siz değerli insanlarına hizmet verebilmenin gururuyla karşınızdayız. 67 kooperatif adına 2274 bağımsız bölüme iskan vermenin gururuyla karşınızdayız. 20 yıllık bir mağduriyeti ortadan kaldırmanın gururuyla karşınızdayız. 5 yıl gibi kısa bir sürede Boğazköy’e verdiğimiz hizmet, inanın saymakla bitmez. Prestij yollar yapıyoruz. Yol yenileme çalışmaları için 64 bin ton asfalt dökmüşüz Boğazköy mahallemizde. Bazı Anadolu illerinde 5 yılda dökülen asfalttan fazla bir rakam bu. Boğazköy parkımızı yeniledik. Yürüyüş yollarıyla, kameriyeleriyle, oyun gruplarıyla pırıl pırıl bir park oldu. Talep eden 64 sitede çevre düzenlemesi yaptık. 12 yeni oyun alanı, 13 oyun alanı yenilemesi gerçekleştirdik.  15 noktada 39 akıllı yer altı çöp koyteyneri ile tertemiz bir Boğazköy hedefledik ve gerçekleştirdik. Bahçeşehir-Esenyurt TEM ilave yolları projesi. İşte Estonşehir-Boğazköy viyadük ve yan yol projeleri ile trafik sorununu çözdük.  Biliyorsunuz Eşkinoz deresi ıslah ediliyor. Islah çalışmaları bitince Bahçeşehirliler ve Boğazköylüler muhteşem bir parka kavuşacaklar bu alanda. Sanıyorum 2017 gibi tamamen bitirmiş olacağız bu işi. Tabii, hassasiyetle önem verdiğimiz bir proje daha var. Bahçeşehir gölet alanımız 350 dönümden 1.500 dönüme çıkıyor. Göletimiz, Boğazköy’e de geliyor.  Pazartürk’ü, Boğazköy’e taşıma projemiz var. Kısa zamanda hayata geçireceğiz. Türkiye’nin en modern kapalı Pazar yeri Boğazköy’de olacak inşallah.” dedi.

 

Ulaşım sorunları çözülüyor

 

Boğazköy’de ulaşım sorunu ile ilgili gelişmeleri de aktaran Başkan Mevlüt Uysal, sözlerine şöyle devam etti: “Metromuz Başakşehirimize geldi. Ring seferleriyle Boğazköylü vatandaşlarımız kolayca metroya ulaşabiliyor. Otobanımıza paralel bir yolumuz olacak. Projelendirme çalışması tamamlandı. Beşiktaş’tan Halkalıya uzanacak olan yeni bir ulaşım hattı çalışması var. Bu hat Halkalı’dan, Bahçeşehir’e, oradan da Beylikdüzü’ne geçecek. Bahçeşehir’de, İETT garajı kurulacak böylelikle ulaşımda önemli mesafeler kat etmiş olacağız” dedi.

 

Boğazköy kısa sürede Bahçeşehir olacak

 

İskan ve tapularını alan Boğazköylülere seslenen Başkan Uysal: “Mülkleriniz tapularınızla birlikte kat ve kat değerlenecek. Bu nedenle kesinlikle dairelerinizi satmayın. Boğazköy’de evler, kısa sürede Bahçeşehir’deki evler kadar değer kazanacak” dedi.

 

Boğazköy Tapu-İskan töreninde, hak sahipleri Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın elinden aldı. Törende hak sahipleri adına iskan belgelerini alan Kooperatif Başkanları da Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a plaket takdim etti.

 

Boğazköy’de, 2009 yılından bu güne belediyenin yaptığı çalışmalarla 67 Kooperatif adına 2274 adet bağımsız bölüme iskan ve tapularını dağıtılmış oldu.

 

Ferhat Göçer’le tapu sevinci katlandı

 

Törenin akabinde sahne alan Ferhat Göçer, Boğazköylülerin tapu sevincini kat ve kat artırdı.  Göçer, “Böylesine anlamlı bir günde, Avrupa’nın en güzel salonunda sevincinize ortak olduğum için çok mutluyum. Tapularınız hayırlı olsun. Emeği geçen Başkanımız Mevlüt Uysal’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sanatçı, birbirinden güzel parçalarını Boğazköylü vatandaşlar için seslendirdi.

 

Evrak sayısı azaltıldı, işlemler hızlandı

 

Boğazköy’de iskan ve tapu kaynaklı sorunların çözümü için özverili çalışmalar yürüten Başakşehir Belediyesi vatandaşların işlemlerinin hız kazanması için kolaylıklar sağladı.

 

Başkan Mevlüt Uysal, kooperatiflerin katıldığı toplantılarda Boğazköy’de belirli periyotlarla iskân konusunda yapılan kolaylıkları anlattı. Vatandaşların iskânlarını almaları teşvik edildi.

Ruhsat ve iskân talebinde bulunanların işlemleri sırasında Ruhsat ve İskân ücretlerinde kolaylıklar sağlandı. İstenen evrak sayısı minimuma indirgendi.

 

Bölgede yatırımların önü açıldı

 

Bölgede uzun yıllardır mağduriyet yaşayan hak sahiplerinin tapularının çıkarılmasıyla vatandaşlar haklarına kavuştu, malları üzerinde devir, alım, satım işlemlerini yapabilir hale getirildi. Bölgede yapı kirliliğinin önüne geçilirken vatandaşların imara uygun yapılar yapabilmeleri sağlandı. Belediyenin bölgeye yatırımlarının da önünü açan uygulama ile ayrıca Boğazköy’e sosyal donatı alanları da kazandırıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.