Maltepe Fındıklı Yaşam Evi açılıyor
Yayınlanma:
Maltepe Belediyesi, “Yaşam Evi” projesi kapsamındaki ilk yaşam evini Fındıklı’da açıyor.
Fındıklı mahallesindeki kadınlar öncelikli olmak üzere halkı buluşturacak, onları meslek sahibi yapacak ve hobilerini geliştirecek 480 metrekarelik alan üzerine kurulu merkezde, eğitim odaları, öğrenciler başta olmak üzere halkın kullanımına açık kütüphane, mahalledeki derneklerin ve sivil toplum kuruluşlarıyla halkın çeşitli toplantılarını düzenleyebileceği mahalle lokali bulunacak. Merkezde ayrıca cenazeler için ayrılan taziye evi, kadınların meslek öğrenip, hobilerini geliştirebilecekleri kadın eğitim merkezi ve özellikle şiddet gören kadınlara yönelik psikolojik danışmanlık merkezi yer alacak.
İstanbul
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.