Kurban Satış ve Kesim Alanlarına Ulaşım Çok Daha Kolay

Kurban Satış ve Kesim Alanlarına Ulaşım Çok Daha Kolay
Kartal Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı için hazırlıklarını tamamladı.

Sanayi Caddesi Eski Mutlu Akü Fabrikası Arazisi (Kartal Yunus mevkiinde eski çimento fabrikası üst tarafı) ve Cevizli Mevkii Belediye Arazisi’nde (Köroğlu caddesi ve Saraylar caddesi kesişiminde) kurulan kesim ve satış alanlarında vatandaşlara steril alanda hizmet veriliyor.Kurulan kurban satış ve kesim alanlarında kurbanlıkların su ve diğer ihtiyaçları giderilirken, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından da düzenli olarak kurbanlıkların bulunduğu alanların temizliği bayram sonuna kadar devam edecek.

 

Kartal  Sanayi Caddesi Eski Mutlu Akü Fabrikası Arazisi (Kartal Yunus mevkiinde eski çimento fabrikası üst tarafı) ve Cevizli Mevkii Belediye Arazisi’nde (Köroğlu caddesi ve Saraylar caddesi kesişiminde) kurulan kurban satış ve kesim alanına  Anadolu yakasında oturan tüm vatandaşlar, çok  kolay ve hızlı ulaşabilecek.

 

Kesimhanelerde en son teknoloji kullanılacak

 

Kartal’da kurulan kurban satış ve kesim alanlarında raylı sistem ile çalışan mobil kesim ünitesi yer alacak. Vatandaşlar, pazardan aldıkları kurbanlıkları aynı alan içinde yer alan kesim ünitelerinde uygun koşullarda ve zahmetsiz bir şekilde kesebilecek. Kurban kesiminin doğru yöntemlerle yapılması ve herhangi bir sağlık probleminin yaşanmaması için kesim işlemi usta kasaplar tarafından gerçekleştirilecek.

 

Veterinerler görev başında

 

Kartal’ın kurban satış ve kesim alanlarında Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kurbanlık hayvanlar muayene ediliyor. Kurbanlıklar denetlenerek, verilen rapor sonucuna göre belirlenen alanlara girmelerine izin veriliyor.  Kontrolü yapılmayan ve kulaklarında küpe olmayan kurbanlıklar ise alana alınmıyor. Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri de kurban satış alanlarında hazır bulunuyor.

 

Kurban satış ve kesim alanları denetlenecek

 

Kartal Belediyesi Zabıta ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kurban satış ve kesim yerlerinde denetimlerine kurban bayramı süresince devam edecek.

 

Kartal Belediyesi kurban satış ve kesim alanlarına ilişkin detaylı bilgi edinmek  için irtibat numaraları:

0216 473 03 22 – 0216 517 15 80 – 0216 353 33 30 – 0216 353 29 60

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.