İstanbul'un en doğal festivali

İstanbul'un en doğal festivali
Happy Nest tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından büyük, küçük üretici firmaları bir araya getiren Doğal Yaşam Festivali’nin 3.sü İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde hafta sonu gerçekleşecek… Geçtiğimiz yıl 10 bin kişinin ziyaret ettiği festivale bu yıl 20 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor…
Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinliğe özellikle çocuklu aileler ve doğal yaşama gönül verenler büyük ilgi gösterdiği Doğal Yaşam Festivali 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi santral İstanbul Kampüs’te üçüncü kez gerçekleşiyor.
Organik üreticiler bir araya gelecek..
Çocuklar ve ebeveynleri için birbirinden keyifli etkinlikler düzenleyen ve yıllar içerisinde en gözde mekanlardan biri haline gelen Happy Nest, bu yıl üçüncü kez düzenlediği Doğal Yaşam Festivali ile organik üretim yapan firmaları tek bir çatı altında birleştirdi. Doğal ürünlerin yanı sıra seminer, atölye, etkinlik, aktivite ve özel performanslarla renklenen festival, 2 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak… Festivalin ikinci günü akşam üzeri genç popçu Elif Kaya sahne alacak..
Sağlıklı yaşamın sadece ipuçlarını değil ayrıntılarını da öğrenmek isteyenler, Doğal ve organik beslenmenin yaşam kalitemizdeki etkilerini merak edenler, Çocukların sağlıklı bir geleceğe sahip olabilmeleri için temiz gıda, temiz üretimin çoğalmasını destekleyenler, Sürdürülebilir yaşamın sadece insanoğlu için değil tüm canlılar için önemli olduğunun farkında olanlar, Bildiklerini paylaşmak ve gelecek nesle daha iyi daha doğru bilgiler aktarmak için bu yıl üçüncü kez bir araya geliyorlar.
Türkiye’nin her yerinden sağlıklı yaşama sadece gönül değil bir ömür veren üreticileri, tedarikçileri ve uygulayıcılarını ziyaretçilerle bir araya getiren 4-5 Mayıs Doğal Yaşam Festivali, bu sene de iki gün boyunca bol bilgili çok eğlenceli bir festival programı hazırladı.
Doğal Yaşam Festivali stantlarında; Türkiye’nin her yerinden özenle seçilmiş, ulaşılması kolay olmayan ve çok merak edilip takip edilen doğal ve organik gıda, tekstil, kozmetik ürünleri ve fazlasını bulabilir sağlıklı, temiz ve güvenilir ürün alışverişi yapabilirsiniz. Sağlıklı yaşamın ilk adımı bilinçli tüketici olmaktan geçmektedir. Doğal Yaşam Festivali ziyaretçileri için sorularına yanıt alabilecekleri ve sürdürülebilir yaşamı destekleyici ürünleri, üreticileri bir araya getiriyor.
4-5 Mayıs 2019’da İstanbul Bilgi Üniversitesi santral İstanbul Kampüs’te gerçekleşecek olan Doğal Yaşam Festivali’nde alanında uzman isimler bir arada olacak. Doğal Yaşam Festivali’nde birden fazla alanda ziyaretçiler istedikleri gibi ücretsiz etkinliklere katılıp festivalin keyfini yaşayabilecek.
Doğal Yaşam Festivali’nde etkinlik yapılacak alanlar;
Seminer Alanı
Yetişkin Etkinlik Alanı
Çocuk Etkinlik Alanı
Sahne Alanı
Seminer alanında yer alacak isimler;
 Diyetisyen ve Gaps Beslenme Uzmanı Yeşim Temel ÖZCAN ‘’Yedikleriniz İlacınız Olsun’’ semineri
Eğitim Bilimci ve Akademisyen Dr. Özgür BOLAT ‘’Mutlu Çocuk Başarılı Gelecek’’ semineri
Alternatif Tıp Terapisti Ferah ŞIVGA ‘’Alternatif Tıp Yöntemleri ile Sağlık’’ semineri
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı – Fitoterapist Dr. Ömer SALTAN
Uzman Eczacı ve Aromaterapi Uzmanı Hülya KAYHAN ‘’Günlük Kullanımda ve Koruyucu Sağlıkta Aromaterapi’’ semineri
TUBİTAK özel izni ile katılım sağlayan Gıda Mühendisi Erdem ÖNER ‘’Gıda Güvenliği ve Sağlık’’ semineri
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Dr. Asuman KAPLAN ALGIN ‘’Anneden Çocuğa Sağlık Aktarımı’’ semineri
Diyetisyen ve Denetimci Gülden KILINÇ DOĞAN ‘’Sağlıklı Beslen Sağlıklı Yaşa’’ semineri
Holistik Tıp Danışmanı Dr. Hasan Hüsnü EREN ‘’Klinik Hastalıkların Tedavisinde Medikal Detoks Yaklaşımı’’ semineri
GAPS (bağırsak ve psikoloji-fizyoloji sendromu), Ağrı Tedavisi, Fitoterapi Uzmanı Dr. Didem GÜLMEZ ‘’İkinci Beyin Bağırsaklar’’ semineri
Ayrıca yetişkin etkinlik alanında gün boyu yoga, nefes terapi, meditasyon, mindfulness ve egzersizler gerçekleşecek.
Happy Nest’in organizasyonunda çocuk etkinlik alanında iki gün boyunca ücretsiz çocuk atölyeleri, oyunlar, kitap etkinlikleri, yazar buluşmaları, kukla gösterileri, sokak oyunları ve sürpriz etkinlikler yer alacak. Her yaştan çocuğun ilgisini çekecek olan atölyeler ve etkinlikler saat başı değişerek çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlayacak.
Bilgi Üniversitesi Bilgili Liderler Kulübü desteği ile bu sene Doğal Yaşam Festivali’nde ‘’Barınakta Hayat Var’’ sosyal sorumluluk projesi yer alıyor. Barınaklarda sıcak bir yuva bekleyen minik dostlarımız kendilerine ömürlük yuvalar bulmak için Doğal Yaşam Festivali’nde kendilerine ayrılmış alanda ziyaretçiler ile buluşacaklar. “Barınakta Hayat Var” standında barınaktaki dostlarımıza desteklerinizi sağlayabileceksiniz.
5 Mayıs Pazar günü baharın gelişi Hıdırellez etkinliklerine de yer verilecek olan Doğal Yaşam Festivali’nde dilek ağaçları ve dilek duvarları ziyaretçilerin dileklerini yazıp asacakları alanlarda yer alacak. Feng Shui yaklaşımına göre baharı bereketle karşılama ritüelleri, anda kal ve yaşam kumbaranı doldur çalışmaları ve sürpriz eğlencelerle ziyaretçilerine keyifli bir gün geçirirken genç popçu Elif Kaya’nın sahne performansı ile hafta sonunda eğlence doruğa çıkacak..
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.