İstanbul halkı 23 Haziran'da gereken cevabı verecektir

İstanbul halkı 23 Haziran'da gereken cevabı verecektir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kazanı kaynatıp sandıklardan oyu çalanların üste bir darbe tehdidinde bulunmalarına İstanbul halkı 23 Haziran'da gereken cevabı verecektir.' dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı"nda düzenlenen Geleneksel Beyoğlu İftarı"nda konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul"un ve 80 vilayetiyle tüm Türkiye"nin ihtiyacı darbe çığırtkanlığı yapanlar değil, 15 Temmuz"da olduğu gibi canı pahasına istiklaline ve istikbaline sahip çıkan milletin bizatihi kendisidir." dedi. 

Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Kazanı kaynatıp sandıklardan oyu çalanların üste bir darbe tehdidinde bulunmalarına İstanbul halkı 23 Haziran"da gereken cevabı verecektir. Milli irade bizim her şeyimizdir, sonuna kadar savunacağız. Vesayet heveslilerinin kazanı kaynatarak birilerine kullanışlı ortam hazırlamasına asla müsaade etmeyeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ana muhalefetin başındaki zat, nasıl tehditler sallıyor ortada. Anayasa"nın 138. maddesini ayaklar altına alıyor ama buna karşı hiçbir ses yok. İma dahi edemez, ben söylemiyorum Anayasa söylüyor. Bunlar imayı bırakın tehdit ediyor." diye konuştu. 

 

"Sandıktan korkan siyasetçilerin olduğu tek yer bizim memleketimizdir." diyen Erdoğan şunları kaydetti:

"Halbuki bir yerde seçim yapılıyorsa, gerektiğinde yenileniyorsa orada demokrasi işliyor demektir. Bu demokrasi nasipsizleri ne yaparsa yapsın umursamayacak ve sonuna kadar milli iradenin sandığın yanında yer almasını sürdüreceğiz." 

"Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz?" dedi.

Erdoğan, 23 Haziran"da bir kez daha milletin hakemliğine gidecek olmaktan memnun olduklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.