Gıda Denetimleri Hız Kesmiyor

Gıda Denetimleri Hız Kesmiyor
Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, halk sağlığı çalışmaları kapsamında 18 mahalledeki gıda denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, gıda denetim çalışmaları kapsamında Zümrütevler Mahallesi"ndeki gıda işletmelerini denetledi.

 

Denetimler sırasında, imalat merkezleri ve mutfakların temizliğine dikkat eden denetim ekibi, çalışanları mutfakların hijyeni konusunda uyarırken, imalatta kullanılan malzemelerin son kullanma tarihlerini kontrol edip, son kullanma tarihi geçtiği tespit edilen ürünleri ise imha etti.

 

Ayrıca işletmelerin, ruhsat ve izin belgelerinden, çalışanların sağlık muayeneleri, hijyen eğitim sertifikaları, ilaçlama sertifikalarına kadar tüm belgeleri de kontrol edildi.

 

Günlük düzenli olarak, belli bir program çerçevesinde Maltepe’deki tüm işletmelerin denetimini gerçekleştirdiklerini ifade eden Gıda Mühendisi Caner Yıldırım, “Halk sağlığı konusunda Maltepe’deki pek çok işletmemiz gerekli özeni göstermektedir.

 

Denetimlerimiz sırasında halk sağlığını tehdit eden önemli bir sorunla karşılaşmıyorsak, işletmelerdeki eksiklikleri tespit edip, cezai işlem uygulamak yerine, uyarılarımızla işletme yetkililerini bilinçlendirme ve eksikliklerin giderilmesi doğrultusunda yönlendirme yolunu tercih ediyoruz. Eksiklerini gidermeleri için işletmelere belli bir süre tanıyarak daha sonra tekrar denetlemeye gidiyoruz.

 

Bu sayede hem Maltepelilerin sağlığını tehdit edecek ürünlerin üretilmesine engel oluyor hem de Maltepe’deki işletmelerimizi mağdur etmiyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.