Esenler'deki Müteahhitlik Okulu'nun 3. dönemi başlıyor

Esenler'deki Müteahhitlik Okulu'nun 3. dönemi başlıyor
Esenler İnşaat Müteahhitleri Derneği'nin (ESİNDER) İstanbul Aydın Üniversitesi ve Esenler Belediyesi işbirliği ile düzenlediği Türkiye'nin ilk 'Müteahhitlik Okulu'nun 3.dönemi başlıyor

Esenler İnşaat Müteahhitleri Derneği (ESİNDER), ilçedeki müteahhitlerin gelişimine katkı sunacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. İstanbul Aydın Üniversitesi ve Esenler Belediyesi"nin katkılarıyla düzenlenecek  "Müteahhitlik Okulu"nda müteahhitler, Müteahhitliğin Temel Bilgileri, Afet Yasası, Kentsel Dönüşüm ve Kişisel Gelişim konularında dersler alacak. ESİNDER Merkez binasında gerçekleştirilecek eğitimler, toplam 3 ay sürecek. Dersler, hafta içi 2 gün akşam 18.00 ile 21.00 arasında verilecek. Laboratuvar ve uygulama dersleri ise İstanbul Aydın Üniversitesi"nde gerçekleştirilecek. Kısa süre içerisinde başlayacak Müteahhitlik Okulu"na kayıtlar sürüyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi"nin alanındaki uzman akademisyenleri tarafından verilecek derslerin içeriği ise şöyle;
39 saat Temel Müteahhitlik Dersi  ( Hakediş-Proje-Plan-Pörtföy- Yönetim – Şirket İçi Yönetim Matrisleri- Çağdaş Malzeme Ve Yapım Teknikleri- Teknik Ve Mali Yeterlilikler vb. şeklinde

9 saat Hukuk Dersi    (Yasal Alt Yapı İmar Kanunları- Kamu İhale Yasaları (4374-4735- Vergi ,Ssk Kanunları- sözleşme teknikleri)
 9 saat Kişisel Gelişim Dersi    (Temel Yöneticilik ve Liderlik, Aile Şirketlerinde Yönetim ve Kurumsallaşmak, İş Verimliliği, Kişisel ve Kurumsal İmaj Yönetimi, Başarılı İş İlişkileri Geliştirme , İletişim ve Beden Dili )
 6 saat  Laboratuvar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.