Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu

Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu
Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve yarım milyonu aşkın oyun kullanıldığı “Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri” görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Sanat, siyaset ve spor dünyasından tanınmış kişilerin katıldığı ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu. Gecede radyocular halay çekip eğlenirken engelliler de ünlü sanatçılarla birlikte düet yaptı.
Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen ve yarım milyonu aşkın oyun kullanıldığı “Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri” görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Sanat, siyaset ve spor dünyasından tanınmış kişilerin katıldığı ödül töreni renkli görüntülere sahne oldu. Gecede radyocular halay çekip eğlenirken engelliler de ünlü sanatçılarla birlikte düet yaptı.
 
Radyoculuk sektöründe hizmet veren başarılı radyoları, radyo programlarını ve programcılarını ödüllendirmek amacıyla Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri” yarışması sonuçlandı. 568 bin oyun kullanıldığı yarışmada engellilerden oluşan jürinin seçtiği radyocular için 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nde özel bir program düzenlendi.
 
“15 Temmuz’da radyonun katkılarına hep birlikte şahitlik ettik”
 
Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda gerçekleşen Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri Töreni’ne sanat, siyaset, spor ve radyo dünyasından tanınmış kişiler iştirak etti. Ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Yine farkındalık oluşturduğuna inandığımız bir projede sizlerle birlikte bu güzel tabloyu oluşturmanın mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Daha önceki projelerde olduğu gibi işin asıl mimarı ve neticelendireni Bağcılar’daki engelli demek istemiyorum gönül dostu kardeşlerimiz yavrularımızdır. Biz Bağcılar’da güzel bir aileyiz ve bu ailede 42 yıldır yaşamaktan onur ve şeref duydum. Bu toplumun hizmetkarı olduğum için şükrediyorum” dedi.
Konuşmasının devamında radyoculuğun önemine değinen Çağırıcı şöyle devam etti: “Trafikte, evimizde yirmi dört saat her alanda ve her platformda ulaşabileceğimiz radyoculuk, dünya tarihinde olduğu kadar ülkemizde de çok eski tarihlere dayanıyor. Elektrik kesildi televizyon gitti diye bir şey radyoda yok. Hayatımızda bugüne kadar eskimediği gibi öyle sanıyorum ömür boyu da eskimeyecek bir meslek. Radyoculuğu insanların her alanda hizmet alabildiği bir araç ve bir kurum olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum. En son yaşadığımız 15 Temmuz’daki farkındalığına ve katkılarına da hep birlikte şahitlik ettik ve gördük”
 
“Altın Kızlar, Yılmaz Morgül’le düet yaptı”
 
Büyük bir özenle hazırlanan gecede Safiye Soyman, İzzet Yıldızhan, Mustafa Ceceli, Aydilge, Ferman Toprak, Altay söyledikleri şarkı ve türkülerle geceye renk kattı. Çalan müziğe kendini kaptıran davetlilerden kimi oturduğu yerden kimi de ayakta söylenen şarkılara eşlik etti. Hepsi birbirinden ünlü radyocular el ele tutuşup halay çekti. Altın Kızlar olarak da bilinen Avrupa Şampiyonu Bağcılar Belediyesi engelli sporcuları da sahnede Yılmaz Morgül’le düet yaptı.
 
Gecenin ilerleyen dakikalarında engellilerden oluşan jürinin seçtiği radyo ve radyoculara ödülleri dağıtıldı.
 
İşte ödül alan radyo, radyocu ve radyo programları:
 
Yaşam Boyu Onur Ödülü: Orhan Ayhan TRT Spor
Meslek Özel Ödülü: Mehmet Akbay Kral FM
Jüri Özel Ödülü: Polat Labar, Doğancan Özadlı, Banu Karakuş
Yılın En İyi Radyo Show Programı: Fatih Yıldırım Alem FM
Yılın En İyi Çıkış Yapan Radyo Programcısı: Ramazan Bulut Baba Radyo
Yılın En İyi Pop Müzik Radyosu: Kral Pop
Yılın En İyi Ulusal Radyosu: Radyo D
Yılın En İyi Konuşan Radyosu: Best FM
Radyo Dostu Ödülü: Zahide Yetiş-Show TV
Yılın En İyi Yabancı Müzik Radyosu: Power FM
Yılın En İyi Halk Müziği Radyosu: Medya FM
Yılın En İyi Arabesk Radyosu: Radyo 34
Yılın En İyi Spor Radyosu: Radyo Fenerbahçe
Yılın En İyi Tematik Radyosu: Radyo Trafik
Yılın En İyi Kadın Radyo Programcısı: Eftalya Radyo D
Yılın En İyi Erkek Radyo Programcısı: Ömer Erişmen Radyo Viva
Yılın En İyi Radyo Haber Programı: Ufuk Karcı - Konuşan Türkiye Best FM
Yılın En İyi Haber Radyosu: NTV Radyo
Engel Tanımayan Radyocular Ödülü: Ayhan Aktaş NTV Radyo
Yılın En İyi Çıkış Yapan Radyosu: Show Radyo
Yılın En İyi Radyo Spor Programı: Ahmet Fisunoğlu İle Açık Tribün TRT Radyo Haber
Radyoya Değer Katanlar Ödülleri: Mine Ayman, Emel Yalçın, Gönül Dostu Füsun, Kadir Çetin, Afrikalı Ali, Erkan Koç, Meltem Sezenler, Melih’in Sevgi Çemberi, Gönül Dostu Şener, Musti Show, Bilo Show, Cem Arslan, Seher Kılıç, Hop Dedik Ayhan, Mıchael Kuyucu, Melon Şapka, Talha Bora Öge,
 
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.