'Emek Var Olduğu Sürece 1 Mayıs Yaşayacak'

'Emek Var Olduğu Sürece 1 Mayıs Yaşayacak'
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, personelin 1 Mayıs Dünya Emekçi Bayramı’nı ve aynı güne denk gelen Regaib Kandili’ni kutladı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, başkanlık görevinin ilk bayramı olan 1 Mayıs ve ilk kandil olan Regaib Kandili’ni belediye çalışanlarıyla birlikte kutladı. Maltepe Belediyesi Ana Hizmet Binası yemekhane salonunda personelle bir araya gelen Başkan Kılıç, tüm çalışanlarla tek tek görüşerek karanfil ve kandil simidi dağıttı.

 

Başkan’dan 1 Mayıs Mesajı

 

Herkesin dostça ve kardeşçe kutlayacağı 1 Mayıs temennisinde bulunan Belediye Başkanı Kılıç, “Umarım herkes ailesiyle, çocuğuyla, torunuyla birlikte; kol kola, huzur ve mutluluk içinde 1 Mayıs’ı kutlar. Kavganın yer almadığı, Anadolu hümanizminin hakim olduğu bir Emekçi Bayramı geçiririz. Emek var olduğu sürece 1 Mayıs yaşayacak” dedi.

 

“Sizden isteğim, vatandaşa gönül kapınızı açmanız”

 

Tüm personelin bir arada olduğu ilk toplantı sebebiyle bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bugün anlamlı bir gün, tüm emekçi arkadaşlarımla bir aradayız. Alın terine, emeğe, tecrübeye tüm hayatım boyunca önem verdim; önünde saygıyla eğildim. Sizlerle birlikte Maltepe’yi daha iyi bir yere taşıyacağız. Sizlerden, gelen vatandaşlarımıza gönül kapılarınızı açmanızı istiyorum. Hiçbir vatandaşımız belediyemizden ayrılırken gönlü kırık gitmesin. Sizler 90 yıllık Cumhuriyet’i temsil ediyorsunuz. Hepimiz insanız. Sorunlarımız olabilir. Sorununuz olduğunda gerekirse gelin benimle paylaşın, ama vatandaşımıza hissettirmeyin; güler yüzünüzü esirgemeyin. Huzurlu ve hızlı bir şekilde hizmet verelim.” diye konuştu.

 

“Biz bir ekibiz”

 

Güven içinde ve ekip ruhuyla çalışmanın önemine dikkat çeken Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Tüm emekçi arkadaşlarımın masumiyet karnesi benim için yüzde yüzdür. Asılsız söylentilere itibar etmeyin, Ali Kılıç’tan duymadığınız hiçbir şeye inanmayın. Büyük bir ekip olarak Maltepe’yi Avrupa standartlarına birlikte taşıyacağız. Maltepe’yi çağdaş, aydın insanların yaşadığı bir kent haline getireceğiz. Bu bir ekip işidir. Ekibi olmayan başarılı da olamaz. Biz iyi bir ekip olacağız.” diye konuştu.

 

Görevlerine başlayan başkan yardımcıları Gülten Tozanlı ve Sinan Çetiz’i personelle tanıştıran Başkan Ali Kılıç, diğer başkan yardımcıları Leyla Ünver ve Ali Ekber Asker’in mazeretlerinden dolayı kutlamada bulunamadıklarını, ilerleyen günlerde kendilerinin de personelle tanışacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.