Siyasi Polemiklerle Dolu Bir Konuşma Oldu

Siyasi Polemiklerle Dolu Bir Konuşma Oldu
Adalet Bakanı Bozdağ, Haşim Kılıç'ın sözleri'ne ilişkin, 'Hukuki nosyonu zayıf, siyasi polemiklerle dolu bir konuşma oldu' dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Anayasa Başkanı Haşim Kılıç"ın sözleri"ne ilişkin, "Toplantıya davet ettiği konukların huzurunda mahkemeninin nezaketine yakışmayacak bir üslup içinde konuşmuştur. Hukuki nosyonu zayıf, siyasi polemiklerle dolu bir konuşma oldu." dedi.

 

Bozdağ, "AYM Başkanı"nın açıklamaları gösteriyor ki Türkiye"nin yeni bir muhalefeti olmuştur. Muhalefet partileri boşluğu dolduramamıştır. AYM Başkanı bu boşluğu doldurmaya niyetlenmiş görükmektedir. Muhalefet partileri için hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

 

Bakan Bozdağ, "Yasama yetkisi, TBMM"ye aittir, bu yetki devredilemez. AYM Başkanı dahil hiç kimse bu yetki ve görevi sorgulayamaz ve hafife alamaz. Yürütme ve yargı organları, TBMM"nin yaptığı anayasa ve yasalara uymak ve bunları uygulamakla görevlidir. Türkiye"de hiçbir kişi, makam veya mevki, TBMM"nin üzerinde değildir" dedi.

 

Gazetecilerin "AYM Başkanı Kılıç"ı istifaya davet ediyor musunuz?" sorusuna Bozdağ, "Benim böyle bir çağrım yok. Kendi takdiridir, emekliliğine 10 gibi bir zaman var" karşılığını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.