'Paralel Yapı' Operasyonu Azerbaycan'a Sıçradı

'Paralel Yapı' Operasyonu Azerbaycan'a Sıçradı
Paralel yapı ile bağlantılı olduğu ileri sürülen Cumhurbaşkanlığı İdaresi Politik Analiz ve Enformasyon Daire Başkanı Aslanov görevinden azledildi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanlığı İdaresi Politik Analiz ve Enformasyon Daire Başkanı Elnur Aslanov"u görevinden aldı. Aslanov"un adı ülkedeki "paralel yapı" tartışmalarıyla gündeme gelmişti.

 

Cumhurbaşkanı sitesinde yer alan açıklamada, Aslanov"un görevinden azledildiği duyuruldu. Açıklamada, kararla ilgili herhangi bir gerekçe belirtilmedi.

 

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı İdaresi Politik Analiz ve Enformasyon Daire Başkanı Aslanov ile bazı kamu görevlilerinin, Azerbaycan"daki "paralel yapı"yla bağlantılı oldukları iddia edilmiş, Aslanov"un Fethullah Gülen"e mektup yazdığı, mektubunda Gülen"e bağlılığını ifade ettiği ileri sürülmüştü.

 

Haberlere göre Aslanov"un mektubu şöyle:


"Şu anda devletin en yüksek kurumu olan cumhuraşkanlığında çok önemli bir vizifeyi icra etmekteyim. Bilmenizi ve emin olmanızı isterim ki Allah"ın bu aciz kulunun hayatı hizmet hareketimize feda edilmiştir.
Hizmet hareketimize gönül vermiş arkadaşlarımızın devlet kurumlarında devlete ait müesseslerde vazifeye alınması için elimden gelen her türlü desteği veriyorum. Bundan sonra da bu işte bütün gücümle abilerimize yardımcı olacağım. Türkiye"deki başarılarımız Azerbaycan"daki hizmet hareketine gönül vermiş Azeri arkadaşlarımızı hayli gururlandırmıştır. Şu anda daha bir aşkla şevkle çalışmaktalar. İnanıyorum ki sizin sayenizde Azerbaycan da hizmet faaliyetlerimizin ehate alanını daha da genişlendirmeye ve çok daha ileriye götürmeye nail olacağız."

 

Azerbaycan basınında, Türkiye"deki "paralel yapı"nın Azerbaycan devlet kadrolarına da sızdığı ve ülkede bazı devlet adamları ile milletvekillerinin bu yapıyla bağlantılı olduğu iddiaları yer almaya devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.