Kadınlar 'Şiddete Hayır' Demek İçin Yürüdü...

Kadınlar 'Şiddete Hayır' Demek İçin Yürüdü...
Bahçelievler Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi kadınlar, kadına karşı her türlü şiddeti kınamak ve çocuk gelinler sorununa kamuoyunun dikkatini çekmek için, “kadına şiddete hayır” yürüyüşü düzenledi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Kadın Meclisi Merkezi önünde toplanan kadınlar Haznedar’dan başlayarak belediye binası önüne kadar yürüdüler. Ellerinde şiddeti kınayan pankartlarla yürüyen kadınlardan bir kısmı, her sınıftan erkekleri temsilen erkek kıyafetleri giyerken, bir kısmı da şiddet gören kadınları, temsili olarak canlandırdılar.

 

Gerçek hayatında şiddete uğramış kadınların da yer aldığı yürüyüşte, yol boyunca alkışlarıyla kendilerine destek veren erkeklere karanfiller dağıtıldı. Bahçelievler Belediye Başkanlığı’na kadar yürüyen kadınları Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu karşıladı.

 

Etkinlikte konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, “Kadına şiddete bir gün değil, 365 gün hayır diyoruz. İnsan önemli bir varlık; eşi, emsali yoktur. Bu yüzden de insana önem vermek zorundayız. Bir aileyi oluşturan kadın ve erkek de kendi içinde birbirine önem göstermeli. Kadın birçok konuda arka planda görünse de her zamanda önde ve yönetici olmuşlardır” dedi.

 

Kadınlara destek vererek, yürüyüşe katılan televizyon programcısı Zahide Yetiş’e desteklerinden dolayı bir de plaket takdim edilen programda, kadınlar başkan Develioğlu ve Zahide Yetiş ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.