İnsanlık İçin Ayağa Kalkanları Selamlıyorum

İnsanlık İçin Ayağa Kalkanları Selamlıyorum
Başbakan Erdoğan, 'Devletler bu insanlık dışı, bu barbarca katliama seyirci kalırken, Allah'a hamdolsun, halklar sokaklara çıkıyor. İnsanlık için ayağa kalkanları selamlıyorum' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Devletler (Gazze"de) bu insanlık dışı, bu barbarca katliama seyirci kalırken, Allah"a hamdolsun, halklar sokaklara çıkıyor. Devletlerinin engellemesine rağmen tepkilerini mertçe, yiğitçe ortaya koyuyorlar. Gazze için eylem yapan Londra"yı, Paris"i, Brüksel"i, Belgrad"ı, Kopenhag"ı, Berlin"i tebrik ediyor. İnsanlık için ayağa kalkanları selamlıyorum"

 

"Darbecilerin ilk yapıtığı iş, Gazze"ye giden Refah Kapısı"nı kapatmak oldu. Mısır"da demokrasiye yönelik darbe olduğu halde, binlerce masum öldürüldüğü halde Batı dünyasından kimse çıkıp da bu darbeye darbe diyemedi. Bu darbeyi kınayamadı. Şu anda bütün bölge ülkeleriyle, bütün Batı devletleriyle birlikte işte Mısır da Gazze"deki çocuk katliamını sadece seyrediyor. Darbe yönetiminin çünkü karakteri budur"

 

"(Türkiye İsrail"e jet yakıtı satıyormuş) Dürüst olun dürüst. Zaten çıkınınızda tek şey var, yalan, iftira, takiye. Siz busunuz. Enerji Bakanım kaç kez açıkladı. Böyle bir şey sözkonusu değil. Ama bunlar öyle ciddi anlamda yalanı meslek edinmişler ki. Buraya İsrail"in uçağı gelir, havalimanından kendi yakıtını alır, bu her ulus için gittiği ülkelerde, bakımını yaptırır, yakıtını alır ve yoluna devam eder. Bunu İsrail"e jet yakıtı vermek olarak takdim ediyorsanız, ona söyleyecek bir şey yok. Aynı şekilde 40"a aşkın uçağımızda her hafta Tel Aviv"e gidiyor. Onlar da orada yakıtını alıyor."

 

"Şu anda Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinden bir başka senaryoyu deniyorlar. Çatı aday, orak aday diyorlar. Bunların hepsi yalandır. Gezi"de başaramadıklarını, 17 ve 25 Aralık"ta, 30 Mart"ta başaramadıklarını şimdi 10 Ağustos"ta başarmaya çalışıyorlar. İsrail zulmüne ses çıkarmayacak, Gazze için sesini yükseltmeyecek, dengeleri gözetecek sessiz, tepkisiz bir cumhurbaşkanı ile Türkiye"yi susturmak, sindirmek istiyorlar. Türkiye"nin de İsrail için nöbet tutmasını istiyorlar"

 

"İsrail"e nöbetçi hükümet, nöbetçi cumhurbaşkanı çıkarmak için yapılan tüm tuzaklara göğsümüzü siper edeceğiz"

 

"Çıkmış Kılıçdaroğlu ne diyor, Kürecik"teki radar İsrail"e bilgi veriyormuş. Vay gafil, bu ne cehalet. Omurgalı olun omurgalı, şerefli olun şerefli, ecdadınız gibi dik durun, dik durmayı öğrenin. Bir defa Kürecik"teki radar, Kahramanmaraş"ta, buralardaki hepsi NATO"nun. Bir NATO üyesi olmamız hasabiyle talebimiz üzerine, bizim savunmamızda kullanılmak üzere buralara getirilmiş radarlardır ve füzelerdir. Bunu bilmeyecek kadar cahil. Kaldı ki İsrail"in zaten böyle bir şeye ihtiyacı yok, çünkü onun haber alma kaynakları çok daha farklı"

 

"Biz susarsak, biz susturulursak, bilin ki kaybeden sadece Gazze değil, kaybeden Türkiye"nin bağımsızlığı olacak. Onun için susmayacağız. Sadece Gazze için değil, Türkiye"nin istiklali ve istikbali adına susmayacağız"

 

"Eğer milletim yetki verir beni seçerse, Türkiye Cumhuriyeti"nin 12. Cumhurbaşkanı olursam, bu benim bu kürsüden sizlere yaptığım belki de son konuşma olacak. Her zaman söylediğim gibi bana sizler gibi yol arkadaşları nasip ettiği için Rabbime hamd ediyorum. Belki de veda ederken bu kürsünün onurunu ve aziz hatırasını da sarsmadan taşıyacağımı bilmenizi istiyorum. Bir kez daha sizlerden helallik diliyorum, bir kez daha Rabbimin sizlerden razı olması için dua ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.