Yazarımız Ülkü Gözen Stewart'tan yeni bir aşk romanı 'Çay Çiçeğim'

Yazarımız Ülkü Gözen Stewart'tan yeni bir aşk romanı 'Çay Çiçeğim'
Gazetemiz yazarlarından şarkıcı ve yazar Ülkü Gözen Stewart’ın, çay tadında erotik bir aşk romanı olan ‘Çay Çiçeğim’ isimli yeni kitabı raflardaki yerini aldı. Yaşamını ABD’de sürdüren başarılı yazar, yeni romanı ‘Çay Çiçeğim’de aşkın tarifsizliğinin tarifini yapıyor.
Ülkü Gözen Stewart’ın yeni aşk romanı ‘Çay Çiçeğim’ raflardaki yerini aldı. Sevilen sanatçı ve yazar Ülkü Gözen Stewart’ın, Türkçe sevdalısı Ferdi Merter’in “Doğru Türkçemi Geri Verin” adlı kitabının rehberliğinde doğru Türkçemizi geri alarak yazdığı karizma ve karı’izma erkek farkının altını bastırarak çizdiği, çay tadında erotik bir aşk romanı olan ‘Çay Çiçeğim’ raflardaki yerini aldı.
Lise yıllarındayken tanıdığı ve yazdıklarının kendi keskin kalemine benzediğini öne sürüp, “Senin yaşın çocuk, başın değil!” diyerek ileride yazım diliyle dikkat çekecek, nüans derinliği zengin bir yazar olacağını söyleyen Cihangir’deki apartman komşuları Aziz Nesin tarafından keşfedilmiş olmanın, her zaman gururu içinde olan Ülkü Gözen Stewart’ın, kıvrak zekâsıyla bütünleşen ruhundaki mizah yeteneğini bir kez daha ortaya koyduğu ve son yıllarda basitleştirilen ve de çirkinleştirilen aşkın en güzel dokunuşu erotizmin aşktaki kaliteli yerini koruyarak yazdığı yeni romanı duyguları şahlandıracak ve tam çay tadında zevkle okunacak bir kitap.
“Senin kalemin tam bir Huysuz Virjin” diyerek sadece Türk edebiyatının değil, dünya mizah edebiyatının da sayılı isimleri arasında yer alan değerli yazar Aziz Nesin’in keşfettiği yazarın beşinci kitabı ‘Çay Çiçeğim’, aşkın tarifsizliğinin tarifini okuyacağınız bir roman. Karizma ya da karı’izmalığın erkeklerin duruşlarındaki dikliği ya da eğik oluşuyla kimlik bulduğunu ifade eden yazar, kadının da karizma suyla sulanan bir çiçek olduğunu anlattığı romanında okuyucusuna, aşkın ise keşfedilmeyi bekleyen bir buluş olup, iksirinin de erkeğin karizma oluşuna bağlamış.
“Ürettiğim sürece sanatçıyım. Yazdığım sürece de yazarım. Bu kimliklerim ölümsüz. Bedenim ölür ve çürüyüp gider, ürettiklerim değil. Bedenim sonlu, ismim sonsuz. İnsan olarak ölümlüyüm, eser olaraksa ölümsüz.” şeklinde kendini ifade eden yazarın şimdiden satış grafiğini alt üst eden yeni kitabıyla siz de bir Arşimet olabilir, elinizde tas “Evreka! Evreka!” diye hamamdan fırlayabilirsiniz!
YENİGÜN / İSTANBUL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.