Ozan Tunç 6 Kasım'da Sevenleriyle Buluşuyor
Yayınlanma:
Türk Halk Müziği sanatçısı Ozan Tunç, 6 Kasım’da Kartallı hayranlarıyla buluşuyor.
Eğitim ve sanat hayatını Kartal’da sürdüren sanatçı, 6 Kasım Perşembe saat 19.00’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde vereceği konserde türkü severlerle buluşacak.
Maltepe Halk Eğitim Merkezi’nde Türk Halk Müziği Koro Şefi ve Bağlama Eğitmeni olarak çalışmalarını sürdüren Tunç, konserinde Ege’den Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne kadar her yöreden sevilen türküleri Kartallılar için seslendirecek.
Bağlama ile çok erken yaşlarda tanışan Tunç, Aşık Mevlud İhsan-i’nin 16 eserini düzenledi ve notaya aldı. Bu çalışma kitap olarak da yayımlandı. Sahne çalışmalarının yanı sıra müzik öğretmeni olan Tunç, yeni sanatçıların yetişmesinde de misyon edinmeye çalışıyor.
Kültür-sanat
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.