Mesir macunu 479. kez saçıldı
Yayınlanma:
UNESCO'nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'nde yer alan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali, mesir saçım töreniyle sona erdi. Festivalde 6 ton mesir saçıldı.
UNESCO"nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi"nde yer alan, bu yıl 479"uncusu düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali"nde, 6 ton mesir saçıldı.
Festival kapsamında cadde ve sokakları süslenen kentte kortej yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı"da mehter marşları eşliğinde başladı.
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Vali Ahmet Deniz, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bazı milletvekilleri, diğer protokol üyeleri ve yabancı delegasyonun da katıldığı yürüyüşte, vatandaşlar Türk bayrakları taşıdı.
Kültür-sanat
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.