Hayırseverler 'Dünden Bugüne Türk Kadını Kıyafetleri' defilesinde buluştu

Hayırseverler 'Dünden Bugüne Türk Kadını Kıyafetleri' defilesinde buluştu
Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (NEYAD), geleceğin öncü kadınları olmaya aday genç kızların eğitim seferberliği için Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü işbirliğiyle geçtiğimiz gün güzel bir etkinliğe imza attı. Asil Çağıl’ın koreografisini üstlendiği “Dünden Bugüne Türk Kadını Kıyafetleri” temalı defile alanında uzman birçok katılımcıyı bir araya getirdi.
Şerefiye Sarnıcı’nda geçekleşen defilede İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda NEYAD kurucu üyelerinden Belma Satır, T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin eşi Özlem Nebati, Gülnigar İnce, Ruken Kilerci, Elif Çetiner, Bahar Atay, Afife Bilgiç, Fatma Pehlivan, Emel Ersoy, Özge Günaydın, Leyla Eryener, Serra Diptaş, Kayhan–Sidre Diptaş Bali gibi iş dünyasından ve sivil toplum örgütlerinden isimler vardı.
 
Belma Satır kültürün önemini vurgulayan konuşmasında: “Zenginlik kültürle beslendiğinde anlam ifade eder. Bizler tarihimiz, kültürümüz, yer altı ve yer üstü zenginliklerimiz, insan kaynağımızla büyük bir gücüz. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ve Fatih Belediyemiz tarafından 8 sene süren restorasyonla İstanbul’a kazandırılan Şerefiye Sarnıcı’nda Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü’nün “Dünden Bugüne Türk Kadını Kıyafetleri” defilesi düzenlendi. Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere destek verdiği öğrencilerimize katkı sunmak için de bugün bu kültürel etkinlikte bir aradayız. Bu defileye katkı sunan Nilgün Diptaş’a ve dernek ekibine teşekkürler.” dedi.
 
Beğeniyle izlenen defilenin tüm geliri lisans, yüksek lisans ve doktora desteği olarak genç kızlarımıza ulaştırılmak üzere derneğe bağışlandı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.