Emin Olcay sanat merkezi kurdu

Emin Olcay sanat merkezi kurdu
Emin Olcay ve Hayat Olcay, Maltepe’de hayallerini gerçekleştirdi.

Devlet tiyatrolarının iki önemli oyuncusu Emin Olcay ve Hayat Olcay, Maltepe’de sanat merkezi açıyor. Kültür ve sanata dair, toplumun sosyal gelişimine katkı sağlamak isteyen Emin Olcay ve Hayat Olcay, sanat merkezinde gençlere ve yetişkinlere özel, çok farklı eğitim seçenekleri sunuyor.

 

Emin Olcay & Hayat Olcay Atölye Sanat Merkezi’nde; tiyatro, ileri tiyatro, kamera önü oyunculuk, modern dans, bale, drama, salon dansları, pilates, dublaj sanatı, diksiyon ve fonetik, vücut dili, iknanın psikolojisi, vurmalı çalgılar, ritm tiyatrosu atölyesi, ebru, Hüsn-ü hat, Osmanlıca okuma ve yazma, süsleme, naht, türkari, şan, solfej, piyano, keman, Türk halk müziği, Türk sanat müziği, ney, bağlama, gitar, klasik kemençe, hızlandırılmış nota okuma teknikleri, temel armoni, senaryo yazarlığı, oyun yazarlığı dersleri ve konservatuarlara hazırlık dersleri verilecek.

 

Merkezde eğitimin yanı sıra çeşitli sahne çalışmaları da yer alacak. 60 kişilik salonda, çocuk oyunları, tiyatro oyunları, konserler(Türk Halk müziği, Türk sanat müziği ve klasik müzik) dans performansları gösterileri sahne programları arasında yerini alacak.

 

Şiir Günleri’nde ise ‘İz Bırakanlar’ adı altında Türk sanatına hizmet etmiş sanatçıların anma toplantıları yapılacak. ‘Atölye Sanat’ bölümünde ise, her eğitmen kendi atölyesini kurup, yönetecek.

 

DEV EĞİTİM KADROSU

 

Emin Olcay & Hayat Olcay Atölye Sanat Merkezi’nde atölye eğitimlerindeyse; solfej, temel armoni, hızlandırılmış nota okuma ve teori eğitimlerini Mehmet Hayri Alkan, Türk Halk müziği eğitimlerini Özlem Yaşar, Bağlama eğitimlerini Özgür Yaşar, Gitar eğitimlerini Serdar Arslantaş, Tiyatro, diksiyon ve fonetik, vücut dili, iknanın psikolojisi eğitimlerini Adnan Biricik, Drama(yetişkinler için) eğitimlerini Aygün Tevfik Hiçyılmaz, Bateri eğitimlerini Batuhan Uçar, Naht eğitimlerini Gül Kölük, Hüsn-ü Hat eğitimlerini Mustafa Cemil Efe, Ritm Tiyatrosu Atölyesi eğitimlerini Dilara Akın, Ebru eğitimlerini Ali Saraç, Bale, Modern dans, drama(çocuklar için) eğitimlerini Eylem Gülter Olcay, Ney eğitimlerini Emrah Olcay, Türkari eğitimlerini Bülent Özgen, Senaryo Yazarlığı eğitimlerini Eylem Özçimen, Keman ve Piyano eğitimlerini Yonca Kükrer ve Türk Sanat Müziği eğitimlerini Cahit Deniz verecek.

Atölyede düzenlenecek workshoplar ile misafir olarak gelecek sanatçıların öğrencilerine ve katılmak isteyenlere yeni sanatsal ufuklar açmaları sağlanacak.

 

Amaçlarının Türk Sanatına katkı sağlamak olduğunu belirten Emin Olcay ve Hayat Olcay, ‘Her hamlemiz sanat için, sanat toplum için’ sloganıyla atölye programlarının gerçekleşeceğini söyledi.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.