'Doğu ve Batı'nın Ötesi' Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık İşbirliğiyle İstanbul'da Tartışıldı

'Doğu ve Batı'nın Ötesi' Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık İşbirliğiyle İstanbul'da Tartışıldı
Uluslararası olaylara, özellikle Akdeniz, Ortadoğu ve Asya’da yaşanan politik, ekonomik ve kültürel gelişmelere Avrupa’nın bakışını yansıtmayı amaçlayan East Global Geopolitics Dergisi, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın katkılarıyla İstanbul’daki okuyucularıyla buluştu.

 “Doğu ve Batının Ötesinde” başlığı ile Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde düzenlenen panelin moderatörlüğünü UniCredit Danışma Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Eski Başkanı Ümit Boyner üstlenirken, UniCredit Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Kamu İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Giuseppe Scognamiglio ile Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Profesörü, dış politika yazarı Soli Özel konuşmacı olarak katıldı.

 

Panelde, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan krizle birlikte “McDonald’s Barış Teorisi”nin nasıl çürüdüğü tartışılırken, Güney Amerika ve Kuzey Afrika’da etkinliğini giderek artıran Çin’in politikaları da masaya yatırıldı. Ayrıca özellikle kriz sonrası rekabetçiliği yeniden canlandırmak için bir çok ülkenin benimsediği “içsel devalüasyon” politikası da analiz edildi.

 

East Global Geopolitics Hakkında

 

Avrupa’nın dünyaya bakış açısını duyuran East dergisi ve Eastonline web sitesi, uluslararası politika, ekonomi ve kültür üzerine analizleriyle geniş bir okuyucu kitlesine sahip. Pek çok yabancı gazeteciyle işbirliği yaparak haberleri kaynağından vermeye odaklanan East dergisi, Almanya, Amerika, Avusturya, Belçika, Fransa, İngiltere, İspanya, Slovakya gibi ülkelerde de yayınlanıyor. Okuyucuyla buluştuğu ülkelerde çeşitli etkinlikler düzenleyen East Global Geopolitics, içeriğindeki konuları okuyucularıyla tartışmaya açıyor ve yeni içerikler için okuyucularının görüşlerinden yararlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.