DOB'un 'yıldızları' Gala Konserinde buluştu
2018-2019 sanat sezonunda kapalı gişe eserler sergileyen Ankara Devlet Opera ve Balesi, Congresium"da orkestra şefliğini Naci Özgüç"ün üstlediği konserle dinleyicilere müzik ziyafeti sundu.
Gala konserinde, ulusal ve uluslararası çapta ses getiren projelere imza atan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni, tenor Karahan, Canta pe"me, Celeste Aida gibi opera eserlerinin yanı sıra Türk müziğinin sevilen şarkılarından Kerimoğlu Zeybeği ve Nazende Sevgilimi seslendirdi.
Konserde, Grand Prix ödüllü Görkem Ezgi Yıldırım, dünyanın önemli sahnelerinde yer alan mezzosoprano Ferda Yetişer, üç Grammy ödülü sahibi Bülent Bezdüz, Arnavutluk"taki 17. Uluslararası Maire Kraja Şan Yarışması"nda üçüncülüğü elde eden Faik Mansuroğlu da sahnede aldı.
Sanatçılara ADOB orkestrası ve korosu eşlik etti.
Dinleyicilere Sevil Berberi operasından "Una voce poco fa", "Largo al factotum", Romeo ve Juliet operasından "Dunque io son", Don Carlo operasından "E lui!...desso…I"infante-Dio che nell"alma infondere" ile "Nazende Sevgili", "Mazi Kalbimde Yaradır" gibi Türk müziği eserlerinin yer aldığı geniş repertuvar sunuldu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.