19 Mayıs ruhuyla 100. yılında Erol Mütercimler ile Cumhuriyet'in İzinde Anadolu Turu

19 Mayıs ruhuyla 100. yılında Erol Mütercimler ile Cumhuriyet'in İzinde Anadolu Turu
Hitit Tour’un “Yazarlarla Tur” projesi kapsamında 16-19 Mayıs tarihleri arasında değerli yazar Erol Mütercimler ile “Cumhuriyetin İzinde Anadolu” turuna gidiliyor.
Anıtkabir ziyareti ile başlayacak tur 19 Mayıs 2019 günü Samsun’da sona erecek.
Sadece tek bir sefer düzenlenecek turda konuklar önce otobüslerle Ankara’ya gidecekler.  Anıtkabir’i, 1. ve 2. Meclis binalarını da içeren Ankara turundan sonra Güney Kurtalan Ekspresi ile Ankara’dan Sivas’a yolculuk edilecek. Tüm gün sürecek tren yolculuğunda konuklar Anadolu’nun en keyifli rotalarından birinde baharın tadını çıkarırken Erol Mütercimler’den Milli Mücadele dönemini dinleyecekler.
Daha sonra ziyaret edilecek Sivas Kongresi’nin toplandığı bina olan günümüzün Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi’nin ardından yine otobüslerle Amasya’ya geçilecek. Amasya şehir turu ve Saraydüzü Kışla Binası/Milli Mücadele Müzesi ziyaretinden sonra Merzifon üzerinden Samsun’a varılacak.
Konuklar son gün ise Samsun’dan Havza’ya yapılacak yolculuktan sonra Samsun’a geri dönecek ve 19 Mayıs törenlerine katılacaklar.
Yol boyunca ve çeşitli noktalarda yapılacak anlatımlar eşliğinde, konuklar, ülkemizin bugünlere gelmesinde en önemli mihenk taşı olan Milli Mücadele dönemi hakkında çok detaylı bilgi sahibi olacaklar.
Değerli yazar Erol Mütercimler’in eşliğinde yapılacak gezi, sadece 1 kere yapılacak olması nedeniyle büyük ilgi görüyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.