Kâğıt Arşivler Tarihte Kalıyor

Kâğıt Arşivler Tarihte Kalıyor
E-Fatura, E-Defter, KEP iletileri ve her türlü E-Belge, TÜRKKEP E-Saklama Hizmetleri kapsamında elektronik ortamda saklanabilecek.

Resmi, ticari ve hukuki belgelerin kâğıt arşiv şeklinde saklanmasına gerek kalmayacak. E-Saklama hizmetleri, aynı zamanda yüz binlerce ağacın kesilmesinin de önüne geçerek doğanın korunmasına katkı sağlayacak.

 

TÜRKKEP, Türk Ticaret ve Vergi Usul Kanunu kapsamındaki yasal düzenlemelere uygun şekilde ülkemizde yetkili elektronik belge saklama hizmet sağlayıcı olarak yasal geçerli ve güvenli E-Saklama Hizmetleri vermeye başladı. Ülkemizde ilk defa TÜRKKEP tarafından hayata geçirilen bu servis sayesinde; elektronik ortamda belge gönderme, alma ve saklama süreçlerini hızlandıran, kurumların tasarruf ederek kârlılığını ve verimliliğini artıran kayıtlı elektronik posta sistemi ve E-Saklama hizmetleri, aynı zamanda yüz binlerce ağacın kesilmesinin de önüne geçerek doğanın korunmasına katkı sağlayacak.

 

TÜRKKEP, e-Saklama hizmetini vermeye yetkili ilk ve tek güven kurumu

 

TÜRKKEP’in Türk Ticaret, Tebligat, Vergi Usul ve E-İmza Kanunu kapsamındaki düzenlemelere ve uluslararası standartlara uygun olarak, e-belge oluşturma, gönderme ve almaya yönelik tüm hizmetleri tek başına verebilen ülkemizin ilk ve tek hizmet sağlayıcısı olmanın yanında, yine bu yasal düzenlemelere uygun olarak ülkemizin ilk ve tek yasal geçerli ve güvenli şekilde e-saklama hizmetlerini vermeye yetkili güven kurumu olduğunu söyleyen TÜRKKEP Genel Müdürü Yüksel Samast, “TÜRKKEP, aldığı E-Saklama hizmet yetkisi kapsamında, sahip olduğu yüksek güvenlikli ve yedekli teknolojik sistem altyapısı ve kolay kullanılabilen E-Saklama servisi ile tüm kurumlara, kuruluşlara, şirketlere, meslek mensuplarına, vergi ve defter mükelleflerine E-Saklama hizmeti vermeye başladı. E-Saklama hizmetini kurumsal ve bireysel müşterilerimize, ilgili yasal düzenlemelere ve uluslararası standartlara uyumlu olarak yüksek teknolojiye sahip İstanbul ve Ankara’da bulunan iki ayrı veri merkezimizdeki yedekli ve güvenli sistemlerimizde 5 yıl, 10 yıl veya üzerinde istenen sürelerde sağlıyoruz” bilgisini verdi.

 

E-Saklama hizmeti ile kâğıt belge arşiv dönemi bitiyor

 

TÜRKKEP E-Saklama sisteminin portal üzerinden veya entegrasyon ile kullanımının oldukça kolay olduğuna dikkat çeken Samast, E-Saklama hizmeti ile kâğıt belge arşivlerini ortadan kaldırdıklarının önemine de değindi: “Müşterilerimiz, saklama hizmeti için kullanacakları depolama alanına ve belirledikleri saklama süresine göre ücret ödemektedirler. Uçtan uca çözüm sağladığımız E-Saklama hizmetimizi alan kurumsal veya bireysel müşterilerimizin fiziksel arşiv, depolama donanımı ve yazılımları olarak herhangi bir yatırım yapmalarına gerek kalmıyor. Bu tür yatırım maliyetlerinden çok daha düşük maliyete E-Saklama hizmetini TÜRKKEP’ten alabiliyorlar. TÜRKKEP olarak E-Saklama hizmetimizle kâğıt belge arşivlerini ortadan kaldırıyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.