Apple ve IBM'den Dünya Çapında Yeni Bir Stratejik Ortaklık

Apple ve IBM'den Dünya Çapında Yeni Bir Stratejik Ortaklık
Apple ve IBM lider güçlerini birleştirerek özel bir ortaklık kurduklarını açıkladı.

Bu ortaklık çerçevesinde IBM’in büyük veri ve analitik yetenekleri Apple’ın iPhone ve iPad cihazlarına taşınıyor ve yeni sınıf iş uygulamaları, kurumlar için mobil hizmetleri dönüştürüyor.

 

Pazarda lider konumda bulunan iki büyük güç, Apple ve IBM, kurumsal mobil alanda çok özel stratejik bir ortaklığa adım attılar. Bu ortaklık çerçevesinde IBM’in büyük veri ve analitik yetenekleri Apple’ın iPhone ve iPad cihazlarına taşınıyor ve yeni sınıf iş uygulamalarıyla kurumsal mobiliteyi dönüştürüyor. 

 

Dönüm noktası niteliğindeki bu birliktelik dört temel yeteneğe dayanıyor ve iş yapış şekillerini yeniden tanımlamayı, iş dünyasının mobilite anlamında karşı karşıya olduğu başlıca zorluklara yanıt vermeyi ve gerçek anlamda mobilin yön verdiği bir sektör dönüşümünü başlatmayı hedefliyor:

 

Başta iPhone ve iPad olmak üzere, özel olarak geliştirilen yerel uygulamalar da dahil 100’ün üzerinde, sektöre özgü yeni sınıf kurumsal çözümler Aygıt yönetimi, güvenlik, analitik ve mobil entegrasyon de dahil olmak üzere iOS için optimize edilmiş çok özel IBM bulut hizmetleri Kuruluşların gereksinimlerine göre tasarlanmış yeni AppleCare hizmeti ve destek ürünü  Aygıt aktivasyonu, destek ve yönetimi için IBM’den paket halinde yeni ürünler

 

 

iOS için oluşturulan yeni IBM MobileFirst çözümlerinin temelinde iki şirketin en güçlü olduğu farklı alanlardan beslenen özel bir işbirliği bulunuyor. Bu işbirliğinin arkasında IBM’in 100.000’in üzerinde danışmanının ve yazılım geliştiricisinin yer aldığı büyük veri, analitik yetenekleri ve Apple’ın efsanevi müşteri deneyimi, donanım ve yazılım entegrasyonu ve geliştirici platformu yer alıyor.

 

 

Bu birliktelik, işletmelerin ve çalışanların iPad ve iPhone’larını kullanarak çalışma yöntemlerinin belli alanlarında fark yaratacak uygulamaları tanıtıyor. Bu uygulamalar şirketlerin daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay biçimde verimlilik, etkinlik ve müşteri memnuniyeti seviyelerine ulaşmalarının önünü açacak. iOS için MobileFirst anlaşması dahilinde IBM dünya çapındaki kurumsal müşterileri için sektöre özgü çözümleri içeren iPhone ve iPad satışı da yapacak.

 

 

Yeni duyuruyu değerlendiren Apple CEO’su Tim Cook konuyla ilgili olarak şöyle konuşuyor: “Bugün Fortune 500 şirketinin %98’inden fazlası, Global 500 şirketinin %92’sinden fazlası başta dünyanın en popüler mobil aygıtları olan iPhone ve iPad olmak üzere günlük işlerinde iOS aygıtlarını kullanıyor. Bu, kullanıcıların çalışma biçimlerinde bir dönüşüm yaratıyor. IBM’in dünya çapında kabul görmüş büyük veri analitiğini iOS kullanıcılarına ilk kez sunuyoruz; bu da Apple için büyük bir pazar fırsatı anlamını taşıyor. Kurumlar için radikal bir adım anlamına gelen bu ortaklığı yalnızca IBM ve Apple gerçekleştirebilirdi.”

 

 

IBM Global CEO’su Ginni Rometty ise şöyle devam ediyor: “Veri ve bulut teknolojisi gibi olgularla birlikte mobilite, iş dünyasını ve sektörleri benzeri görülmemiş bir biçimde dönüştürüyor ve çalışma şekillerimizi, sektörleri ve uzmanlıklarımızı farklı bir şekilde tasavvur etmeye itiyor. Apple ile kurduğumuz bu ortaklık, inovasyonlarımızı dünya çapındaki müşterilerimize sunma gayesi üzerine kurguludur ve IBM’in analitik, bulut, yazılım ve hizmetler alanındaki liderliğini daha da ileri bir boyuta taşıyacaktır. İnovasyonlarıyla hayatlarımıza sanki zaten hep varmış gibi duran özellikler katan ama onlarsız yapamayacağımız Apple markası ile bir ekip olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.