Kaşıkçı cinayetinin hesabının sorulması uluslararası toplumun öncelikli görevidir

Kaşıkçı cinayetinin hesabının sorulması uluslararası toplumun öncelikli görevidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kaşıkçı cinayetinin, en üstten en alta kadar sorumlularının tamamından hesap sorulması, uluslararası toplumun öncelikli görevidir.' dedi.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin sorumlularından hesap sorulmasının gerekliliğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kaşıkçı cinayetinin, en üstten en alta kadar sorumlularının tamamından hesap sorulması, uluslararası toplumun öncelikli görevidir." dedi.

Erdoğan, "İnsan hakları konusunda diğer ülkelere karne düzenleyen gelişmiş Batılı devletler temel insanlık sınavından maalesef geçemedi."  dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mülteciler konusuna ilişkin, "Türkiye"nin yardım ve hizmetlerini sürdürebilmesi için uluslararası toplumun yük paylaşması gerektiğini ifade ettik." açıklamasında bulundu.

Terörle mücadele vurgusu yapan Erdoğan, "Terör tüm insanlığın, insani değerlerin düşmanıdır. Bunun için tüm devletlerin teröre "terör" deme erdemini artık göstermesi gerekiyor." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Demokrasiye kasteden darbecilerin "siyasi sığınmacı" kılıfı altında korunması ve kollanmasının faturası tüm insanlık için ağır olacaktır." dedi.

Erdoğan, "Konu Türkiye olunca darbeciler için idamın tartışılmasını kabul edilemez bulanlar maalesef Mısır"daki idam cezalarına seslerini çıkarmıyor." ifadesinde bulundu.

Mısır"ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi"nin ölümüne ilişkin Erdoğan, "Ne Kaşıkçı cinayetinin ne de Cumhurbaşkanı Mursi"nin şaibelerle dolu vefatının gündemden düşürülmesine izin verilmemelidir." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.