Boko Haram Terör Örgütü Listesinde

Boko Haram Terör Örgütü Listesinde
Bakanlar Kurulu, El Kaide terör örgütü ile bağlantılı kuruluşlar listesine Nijerya'da faaliyet gösteren Boko Haram'ı da ekledi.

 

Bakanlar Kurulu, El Kaide terör örgütü ile bağlantılı kuruluşlar listesine Nijerya"da faaliyet gösteren Boko Haram"ı da ekledi. 

 

Bakanlar Kurulu’nun mal varlıklarına ilişkin kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi"nin ilgili kararlarıyla listelenen kişi, kuruluş veya organizasyonların tasarrufunda bulunan malvarlığının dondurulmasına ilişkin 30 Eylül 2013 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı"nda değişikliğe gidildi.

 

Kurul, söz konusu kararın ekinde yer alan “El Kaide ile Bağlantılı Gerçek Kişiler” başlıklı bölümde yer alan Agus Dwikarna ile "El Kaide ile bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar" başlıklı bölümde yer alan bilgileri güncelledi. Kararla "El Kaide ile bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş veya Organizasyonlar" listesine Nijerya"da faaliyet gösteren Boko Haram"ı da eklendi. 

 

Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun"un 5. maddesine gereğince Bakanlar Kurulu kararına karşı, 60 gün içinde Danıştay"da dava açılabilecek.

 

Türkiye"deki mal varlığı donduruldu

 

Nijerya kökenli "Boko Haram" adlı terör örgütünün Türkiye"deki mal varlığının dondurulması kararlaştırıldı.

 

Bakanlar Kurulunun konuya ilişkin kararı Resmi Gazete"de yayımlandı. 

 

Buna göre "Boko Haram" örgütü, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanunun ilgili maddesi uyarınca "El-Kaide ile Bağlantılı Tüzel Kişi, Kuruluş ve Organizasyonlar" listesine eklendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.