Ulaştırmada 'deprem güvenliği' seferberliği

Ulaştırmada 'deprem güvenliği' seferberliği
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, 'Bakanlık olarak ulaştırma ve altyapı çalışmalarımızda deprem güvenliğine yüksek düzeyde hassasiyet gösteriyoruz.' dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit TurhanKarayolları Genel Müdürlüğünde (KGM) düzenlenen "Ulaşım ve Dağıtım Tesisleri İçin Deprem Yönetmelikleri Hazırlanması Çalıştayı"nda yaptığı konuşmada, ulaşımın siyasal, sosyal, teknik, ekonomik, kültürel ilişkilerin merkezinde yer alan stratejik bir alan olduğunu söyledi.

İş veya projelerin "ulaşım aklı"ndan yoksun uygulamaya konulması durumunda sonuçlarının ölü yatırım olacağını vurgulayan Turhan, bu konunun Türkiye için de çok önemli olduğunu dile getirdi. Bakan Turhan, "Ülkemiz 3 kıtanın kesiştiği noktada, önemli ticaret koridorları üzerinde bulunması nedeniyle lojistik açısından doğal üs konumunda. Sadece doğu ile batı arasında değil, kuzey ile güney arasında da küresel ölçekte lojistik üs konumundayız. Ülkemizin jeostratejik konumunu da dikkate aldığımızda, bu hususların önemi çok daha iyi anlaşılacak." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.