FETÖ sanığı kadın sınav sorularını kolyesindeki flaş bellekte saklamış

FETÖ sanığı kadın sınav sorularını kolyesindeki flaş bellekte saklamış
FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan S.A, ifadesinde, örgütün hakim-savcı çalışma evlerinde kaldığı dönemde, 'İrem' kod adını kullanan H.S'nin, kolyesinde sakladığı flaş bellekteki sınav sorularını yemin ettirerek kendilerine verdiğini anlattı.

Tokat"ta yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan S.A, ifadesinde, örgütün hakim-savcı çalışma evlerinde kaldığı dönemde, "İrem" kod adını kullanan H.S"nin, kolyesinde sakladığı flaş bellekteki sınav sorularını yemin ettirerek kendilerine verdiğini itiraf etti.

Gaziantep 7. Ağır Ceza Mahkemesinde, FETÖ"ye yönelik davada, "terör örgütüne üye olmak" suçundan eşiyle birlikte yargılanan H.S"nin dosyasına, Tokat"ta yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan S.A"nın etkin pişmanlık hükümleri kapsamında verdiği ifadesi gönderildi.

S.A. ifadesinde, terör örgütüyle liseden mezun olduktan sonra gittiği FETÖ dershanesinde tanıştığını, hukuk fakültesinde okurken de devlet yurdunda kalmasına rağmen örgütün sohbet toplantılarına katıldığını aktardı.

Üniversitenin beşinci yılında, sınıfta kalanlar devlet yurduna alınmadığı için terör örgütüne ait yurda geçtiğini anlatan S.A, "Ben bu yapının yurdunda kalırken, öğrenci evlerinde kaldığını bildiğim ancak öğrenci olmayan "Necmiye abla" bir sohbet esnasında "mezun olunca ne yapacağımı sordu. Ben de hakim-savcılık sınavına hazırlanacağımı ve hakim olmak istediğimi söyledim. Bunun üzerine çalışma evlerinden bahsetti. Düzenli çalışabileceğim için teklifini kabul ettim." ifadesini kullandı.

"Örgüt evine gelirken başını aç"

S.A, kaldığı yurda gelen "Gülşah" kod isimli kişinin, kendisiyle ve bazı öğrencilerle birebir görüşerek, "Eğer Ankara"daki hakim-savcı çalışma evlerinde kalmak istiyorsan telefonunu getiremeyeceksin, böyle bir ev olduğundan kimseye bahsetmeyeceksin" dediğini aktararak, "Ayrıca Ankara"daki çalışma evine gelirken başımı açmam gerektiğini söyledi. Ben de kendisine neden başımı açacağımı sordum. O da "zaten hakim olurken açacağımı, mülakat aşamasında kapalıların şansının olmadığını" söyleyerek beni ikna etti." dedi.

Mezun olduktan sonra "Gülşah" kod adlı kişinin kendisini Ankara"da otogarda karşıladığını ve örgütün evine yerleştirdiğini ifade eden S.A, burada kendisini "İrem" ismiyle tanıtan kişinin ise gerçek isminin H.S. olduğunu kaydetti.

"Kapıyı tek kişi açsın, komşulara kendinizi avukat olarak tanıtın"

Bu kadının eve giriş çıkışlarda tedbirli olunması konusunda talimatlar verdiğini anlatan S.A, şunları aktardı:

"İrem, "evde cep telefonu kullanmanın yasak olduğunu" söyleyerek, yanında telefonu olanların kendisine vermesini istedi. Ayrıca bu evde sabit bir hat olduğunu, ailelerimiz ve yakınlarımızla bu hat üzerinden görüşebileceğimizi söyledi. Ben de yakınlarımla bu hat üzerinden görüştüğümü hatırlıyorum. İrem, evden kendilerini aradığımızda gerçek isimlerimizle değil, mahlas isimlerle görüşmemizi istedi. Ben de "Serra" mahlas ismini kullanıyordum. Yine İrem"in, "komşulara hepiniz birlikte gözükmeyin, eve biri geldiği zaman kapıyı tek kişi açsın, komşulara kendinizi avukat olarak tanıtın" şeklinde talimatlar verdiğini hatırlıyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.