'İçimizdeki çürük yapıları attıkça kimse önümüzde duramaz'

'İçimizdeki çürük yapıları attıkça kimse önümüzde duramaz'
MÜSİAD Genel Başkanı Kaan, 'Biz bir araya geldikçe, içimizdeki çürük yapıları attığımız sürece Türkiye'nin önünde duracak hiçbir anlayış olamayacaktır iş dünyası olarak.' dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye"nin, savunma sanayisi, makine, gayrimenkul, gıda, tekstil, demir-çelik, bilişim ve yazılım altyapısı gibi birçok alanda dünya ile yarışır hale geldiğini belirterek, "Bu alanlardaki kabiliyetlerimizi Arap ülkelerine yaygınlaştırmak istiyoruz." dedi.

Kaan, MÜSİAD ile Türk Arap Medya Derneği iş birliğinde MÜSİAD Genel Merkezinde düzenlenen etkinlikte, Arap gazetecilerle bir araya geldi.

Konuşmasına derneğin faaliyetlerinden ve yaygın ağından bahsederek başlayan Kaan, Türkiye"de 11 bin üyesi ve 60 bine yakın işletmesi ile yaklaşık 2 milyon kişiye istihdam sağlayan bir yapı olduklarını söyledi.

Türkiye"de 87 şubesi, yurt dışında 93 ülkede 223 farklı irtibat noktaları bulunduğunu dile getiren Kaan, Türkiye"nin en güçlü, en büyük ve en yaygın STK"sı ve küresel sermaye platformu olduklarını aktardı.

Kaan, her sektörden üyeleriyle geniş bir faaliyet alanlarının bulunduğunu kaydederek, bilişimden eğitime, enerjiden hizmete kadar 18 sektörde, geniş bir yelpazede faaliyet gösterdiklerini anlattı.

MÜSİAD olarak Türk iş insanlarını Müslüman iş adamlarıyla dünyanın 93 ülkesinde bir araya getirdiklerini belirten Kaan, Arap coğrafyasından Avustralya"ya, Güney Afrika"dan Japonya"ya kadar geniş bir yelpazede bu buluşmaları gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Kaan, son 10 yıldır dünyaya açılım gösteren bir yapı haline geldiklerini kaydederek, 2018"i Afrika yılı ilan ettiklerini ve buradaki 12 olan temsilcilik ve şube sayısını geçen yıl 23"e çıkardıklarını anımsattı.

Bu yılı Asya Pasifik ve Latin Amerika Yılı ilan ettiklerini hatırlatan Kaan, Asya Pasifik"te şu anda yoğun bir şekilde çalıştıklarını, yeni temsilcilikler açacaklarını, Latin Amerika"da da hızlı hareket ettiklerini söyledi.

Kaan, Tunus ve Lübnan"da da yakın zamanda temsilcilik açma çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Geçen hafta Ürdün"ün başkenti Amman"da gerçekleştirilen 29. Arap Parlamentolar Birliği Konferansı"ndan çıkan, "Filistin meselesi karşısında ortak bir tutum sergilenmesi konusundaki mutabakatı" anımsatan Kaan, bu yaklaşımı desteklediklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.