Avrupalı Türkler için Türkiye'de gayrimenkule yatırım zamanı'

Avrupalı Türkler için Türkiye'de gayrimenkule yatırım zamanı'
JLL Türkiye Ülke Başkanı Alkaş, 'Bu dönem, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için de Türkiye'de daha sağlam ve avantajlı gayrimenkul edinme açısından önemli bir sürece işaret ediyor.' dedi.

Gayrimenkul alanında hizmetler sunan JLL"nin Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, bu dönemin yurt dışındaki Türkler açısından Türkiye"de gayrimenkule yatırım zamanı olduğunu belirterek, "Bu dönem, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için de Türkiye"de daha sağlam ve avantajlı gayrimenkul edinme açısından önemli bir sürece işaret ediyor. Çünkü şu anda onların dövizle kazançlarını bizim TL olan fiyatlarımız daha da avantajlı bir duruma dönüştürüyor. " dedi.

Aynı zamanda Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı da olan Alkaş,Türkiye"de gayrimenkul sektörüne ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, yabancı yatırımcının Türkiye"ye olan yatırım iştahında biraz bekle-gör durumu gözlemlediklerini dile getirdi.

Geçen yılın ağustos ayında başlayan sürecin giderek etkisini kaybettiğini belirten Alkaş, "Çünkü şu anda geçen sene ağustos ayı ile başlayan fırtına giderek yerini bir durulmaya bırakıyor. Ve Türkiye yine de bir güvenli yatırım limanıdır havasına dönüşüyor. Bunun sinyalleri geliyor. Seçimden sonra da ümit ediyorum bunu sürdürebilirsek, şu andaki döviz dalgalanmalarını kontrol altına almaya muvaffak olduğumuz şekilde giderler de kontrol edilebilirse umut ediyorum ki daha iyi bir yana doğru gidebileceğiz." diye konuştu.

"Gayrimenkule yatırım yapmanın yöntemleri zenginleşti"

Türkiye"nin dünyada 17"nci büyük ekonomi konumunda olduğunu ve 10. büyük ekonomi olmayı hedeflediğini aktaran Alkaş, "Dolayısıyla bu hedefe gitmek için tüm gücümüzü seferber ettiğimizde Türkiye"de gayrimenkulde şu anda görülen fiyat duraklaması yerini tekrar karlılığa bırakacaktır." dedi.

Alkaş, gayrimenkule yatırım yapmanın yöntem ve yollarının da zenginleştiğine dikkati çekerek şöyle devam etti:

"Bunlar gerek katılım bankacılığıyla gerek farklı fonlara gerekse gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ortak olmak, hisse senedi almak şeklinde. Yeter ki burada doğru yatırımcılara ulaşabilelim, doğru kanalları devlet denetim ve nezaretinde TOKİ"nin son senelerde yapmakta olduğu gibi bakanlığımızın destekleriyle ve yönlendirmesiyle yapalım. Çünkü sektörün içinden gelen bir bakanımızın olması bugün büyük bir avantaj. Konularımızı, gündelik ihtiyaçlarımızı veya gelecek vizyonumuzu çok iyi paylaşabileceğimiz bir bakana ulaşmış olmayı çok büyük bir avantaj olarak görüyorum sektör adına. Bunun da bence yatırımlara dönüşmede faydalarını göreceğiz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.