300 marka yeni ürün, çözüm ve hizmetlerini tanıtacak

300 marka yeni ürün, çözüm ve hizmetlerini tanıtacak
Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) Konferansı ve Fuarı için geri sayım başladı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından bu yıl 17-18 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek YZB, 11'inci kez gıda ve perakende sektörünün yıldız markaları ile binlerce sektör paydaşını bir araya getirecek. Organizasyon kapsamında 300 marka yeni ürün ve hizmetlerini tanıtırken; duayen isimler perakende sektöründeki değer katacak güncel gelişmeleri katılımcılarla paylaşacak.

Organize gıda perakendesinin en büyük fuar ve konferans organizasyonu olan YZB 2019, Focus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından iki günlük dolu dolu bir programla gerçekleştirilecek. Bu yıl Coca-Cola İçecek, Finish, Orkide ve Unilever"in ana sponsorluğunda yapılacak dev buluşmada şirketler yeni ürün ve hizmetlerini interaktif stantlarda binlerce sektör profesyoneline tanıtacak. İki gün sürecek organizasyonda, duayen isimler perakende sektöründeki güncel gelişmeleri ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

 

"ÜLKEMİZE VE SEKTÖRE DEĞER KATANLAR YZB"DE BULUŞACAK"

YZB’nin perakende sektöründe geleceğe dönük yol haritaları çizilmesine her yıl ev sahipliği yaptığına dikkat çeken TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek; "Bu yılki YZB’de ülke ekonomisine, istihdama, tedarikçilerine, tüketicilerine, bulundukları şehirlere değer katanlarla 11"inci kez bir araya geleceğiz. Elimizdekileri daha iyi değerlendirmenin yollarını, ülkemize değer katmanın yeni yöntemlerini YZB 2019"da hep birlikte dinleyeceğiz. Geçen yıl 8 binin üzerinde sektör temsilcisini ağırlayan YZB"nin fuar alanında bu yıl market raflarında karşılaşacağımız yeni ürünleri, ekipmanları, teknolojileri, hizmetleri yakından göreceğiz. Bu yıl da birbirinden değerli isimleri konuşmacı olarak YZB"de ağırlayacağız. Üretici, yerel zincir ve tüketici üçgeninin köprüsü YZB"de yeni hedefler belirlenecek, iş birlikleri güçlendirilecek" dedi.

 

Etkinliğin katılımcıları arasında yer alacak olan perakende sektörünün öncü şirket temsilcileri ise konferans ve fuarın açılışı öncesinde şu değerlendirmeyi yaptı:

 

"SEKTÖRE VE MÜŞTERİ İLİŞKİLERİNE DEĞER SAĞLIYOR"

YZB"nin 10 yıldır parçası olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını kaydeden Coca-Cola İçecek Türkiye ve Orta Doğu Bölge Direktörü Tugay Keskin, "Sektörümüzün bir araya gelmesine öncülük eden YZB"nin, yerel zincirler ile ürün ve hizmet sağlayıcıları arasında yarattığı iş birliği fırsatlarını çok önemli buluyoruz. YZB sektörümüze uygun çözümler bulmada ve müşteri ilişkilerine katma değer sağlama anlamında bizim için de çok önemli bir platform. Bu anlamda 2009 yılından bu yana her yıl çıtasını yükselterek ilerleyen YZB"nin ana destekleyicilerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz. Kapsamı ve katılımcılarıyla fark yaratan etkinliğin, önümüzdeki yıllarda da sektörümüzde yaratılacak değere büyük katkı sağlayacağına eminiz” dedi.

 

“DEĞER YARATIRKEN DEĞERLERİYLE KAZANIYOR”

Faaliyet gösterdiği her alanda ve her ülkede toplum için artı değer yaratma amacıyla çalışmalarını sürdüren Unilever"in yatırımları, mali performansı, ekonomik taraftaki başarıları kadar, dünyanın ve insanlığın geleceği adına yarattığı ortak değerlerin son derece önemli olduğuna dikkat çeken Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin; "Türkiye"deki tesislerine yatırım yapan, 5 bini aşkın kişiye istihdam sunan Unilever, Sürdürülebilir Yaşam Planıyla çevresel ayak izini azaltırken, pozitif sosyal etkisini artırmak için çalışıyor, Omo, Lipton, Knorr, Domestos, Dove gibi amacı olan markalarıyla milyonlarca insanın yaşam kalitesini iyileştirmek için çabalıyor. Unilever Türkiye hedeflerimiz arasında 2022 yılına kadar 1 milyon kadının ve 1 milyon gencin güçlenmesini desteklemek ve sürdürülebilir yaşamı destekleyen markalarımızla büyümek var. Değer zinciri içerisinde dokunduğu tüm insanları ve kurumları bu dönüşümün parçası haline getiren ana sponsor Unilever, değer yaratırken değerleriyle kazanıyor” açıklamasını yaptı.

 

“PERAKENDECİYE, ÜRETİCİYE, TEDARİKÇİYE DEĞER KATIYOR”

Sektörde yarım asırlık deneyime sahip olan Bağdat Baharat"ın yüzde 100 yerli üretici bir firma olarak sektöre değer katmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Genel Müdür Yüksel Danacı, "2009 yılından günümüze desteklediğimiz YZB"de firmamızın bugüne gelmesinde desteğini her zaman hissettiğimiz yerel perakendeci dostlarımızla bir arada olarak, değerli görüşlerini ve önerilerini almak, firmamızdaki gelişmeleri onlara anlatarak ticari ilişkilerimizi güçlendirmek ve sürdürülebilirliğini sağlamak bu organizasyonun önemli kazanımlarından. Perakendeciye, üreticilere ve tedarikçilere değer katan bu organizasyonun nice yıllar sürmesini diliyoruz" dedi.

 

"YEREL ZİNCİRLER REKABETÇİ ORTAMIN SAĞLANMASINA KATKI SAĞLIYOR"

Tüketicilerini kaliteli ve uygun maliyetli ürünlere ulaştırma misyonuyla çalışmalarını yürüten Orkide"nin, organizasyona ana sponsor olarak katkı sağlamaktan büyük gurur duyduğunu kaydeden Orkide Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO’su İbrahim Dönmez, "Sektörümüzde satış kanallarının farklılaşmasının ve çeşitlenmesinin yarattığı rekabetçi bir piyasanın, tüketici için en büyük değer olduğunun bilincindeyiz. Yerel zincirlerin bu rekabetçi ortamın sağlanmasına önemli katkı sağladıklarını, kendi bölgelerinin tüketici eğilimlerini ve taleplerini en iyi şekilde yansıttıklarını düşünüyoruz. 40 yıldır gıda sektöründe sadece yemeklik yağ üretimine odaklanan Orkide olarak, ürünlerimizin iç piyasanın dinamiklerine uygun, tüm satış kanallarında yer almasını sağladık. Yine bu odaklanma sonucunda, yüzde 100 yerli sermayeli ulusal bir marka olarak, bütün iş ortaklarımızla birlikte yarattığımız değeri devam ettirmeyi hedefliyoruz" açıklamasını yaptı.

 

“DAHA MUTLU EVLERDE, DAHA SAĞLIKLI İNSANLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

YZB 2019"un bu yılki ana sponsorları arasında Reckitt Benckiser de yer aldı. Reckitt Benckiser"in 1819"dan günümüze nitelikli bilimi kullanarak daha mutlu evlerde, daha sağlıklı insanlar için çalıştığını kaydeden RB Hijyen-Ev Genel Müdürü Selim Akiş şunları söyledi; "Sağlık, hijyen ve ev temizlik ürünlerinde dünya lideri olan RB, faaliyet gösterdiği her alanı daha iyiye taşıma sorumluluğu ile hareket ediyor. Bu yaklaşımdan hareketle 2012"den günümüze üretim birimi başına su kullanımını yüzde 36,5 azalttık. Finish, benimsediğimiz bu değerlerden hareketle su kaynaklarına etkisini azaltmayı ve aynı zamanda insan sağlığını ve hijyen koşullarını iyileştirmeye yardımcı olmayı amaçlıyor. Yaptığımız kampanyalar ile bulaşıkları elde yıkamak ve sudan geçirmek yerine makinede yıkayarak yılda 204 milyon ton litre su tasarrufu yapılabileceğinin altını çizdik. National Geographic ile olan iş birliğiyle hazırlanan ‘25 Litre’ belgeseli, Türkiye’deki su tüketim alışkanlıklarına yakından bakarken gelecekte tüm dünyayı etkisi altına alacağı öngörülen su kıtlığına dikkat çekiyor. Bu küresel sorunun ülkemizdeki boyutunu gözler önüne sermeye devam etmeyi hedefliyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.