GAMZE'NİN DÜNYASI

GAMZE'NİN DÜNYASI

40 yaş ve kartallar

Merhabalar,

Hayatımızda dönüm noktalarımız vardır. Mesleki olarak tecrübe kazandığımız, artık başkalarına hayat tecrübesi ve mesleki anlamda rehberlik yaptığımız, hayatımızın en verimli zamanıdır.

Peygamberlik Hz. Muhammed’e 40 yaşına verilmiştir.

Öyle bir yaştır ki içindeki gençlik bitmese de olgunluğun başlamak zorunda olduğu bir yaştır ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmadığı süreç başlamıştır.

Hayat artık başka yüzlerini göstermeye başlar yakın çevrede vefat haberleri, hastalıklar, işten çıkartılmalar, iflas haberleri, maddi kaygılar, gelecek korkusu......vb.

Tatbikî güzel şeylerde oluyor; bebek haberleri, terfiler, düğünler, daha iyi marka bir araba, yeni bir ev almak, çocukların okulu-başarısı... vb.

40 yaştan sonra hayat daha hızlı akmaya başlıyor.

Yaşamımızı sürdürmek için bazen  bize acı veren eski alışkanlıklarımızdan, geleneklerimizden ve anılarımızdan vaz geçerek, yeni alanlara yöneldiğimiz zamanlar başlıyor; Kimimiz spora yönelirken, nefes terapilerinde oksijenle hayatı yenilemek, atalarımızdan bize gelen duygusal ve fiziki rahatsızlıklar için aile dizimi, geçmiş yaşamlardan ruhumuzun ne getirdiğini öğrenmek için regresyon çalışmaları, kendi iç sesimizi dinlemek için meditasyonla aydınlandığımız yeni hobiler bulduğumuz kısaca kendi iç yolculuğumuza başladığımız da bir yaştır 40 yaş.

Kendi yaşamımızda sık sık bir yeniden doğuş süreci yaşamak zorunda kaldığımız zamanlar olduğunda mücadelemizi hayatımıza yeni aldığımız bilgiler ile enerji seviyemizi yükselterek küllerimizden tekrar daha güçlü doğmamızı sağlayacak olgunluğa ulaşmaktır.

Kartalların yaşam hikayesi bizim hayat yolculuğumuzla kesiştiği bir süreci paylaşmak isterim  

Ormanların kralı Aslan ise Gökyüzünün kralı da Kartaldır.

Kartal, kuş türleri içinde en uzun yaşayanıdır. 70 yıla kadar yaşayan kartallar vardır.
Ancak bu yaşa ulaşmak için, 40 yaşındayken çok ciddi ve zor bir karar vermek zorundadır.
Kartalın yaşı 40′a vardığında pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir ve bu nedenle de beslenmesini sağladığı avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelir.
Gagası uzar ve göğsüne doğru kıvrılır. Kanatları yaşlanır ve ağırlaşır. Tüyleri kartlaşır ve kalınlaşır.
... Artık kartalın uçması iyice zorlaşmıştır. Dolayısıyla kartal burada iki seçimden birini yapmak zorundadır:
- Ya ölümü seçecektir,
- Ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir.
Bu yeniden doğuş süreci 150 gün kadar sürecektir.
Bu yönde karar verirse kartal bir dağın tepesine uçar ve orada bir kaya duvarda, artık uçmasına gerek olmayan bir yerde, yuvasında kalır. Bu uygun yeri bulduktan sonra kartal gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlar.
En sonunda kartalın gagası yerinden sökülür ve düşer. Kartal bir süre yeni gagasının çıkmasını bekler. Gagası çıktıktan sonra bu yeni gaga ile pençelerini yerinden söker çıkarır. Yeni pençeleri çıkınca kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini yolmaya başlar. 5 ay sonra kartal, kendisine 20 yıl veya daha uzun süreli bir yaşam bağışlayan meşhur yeniden doğuş uçuşunu yapmaya hazır duruma gelir.
Ancak geçmişin gereksiz safrasından kurtulduğumuzda, deneyimlerimizin yeniden doğuşumuzun getireceği olağanüstü sonuçlarından tam olarak yararlanabiliriz.
National Geographic – “Kartallar ve İnsanlar”

Sevgiler,

Gamzeİnstgram : astrologgamzeersoyler

Okumak istediğiniz konu başlıklarını benimle Instagram hesabından paylaşmanızı çok isterim haftanın konularını birlikte karar verelim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
GAMZE'NİN DÜNYASI Arşivi