Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak En Önemli Kriter

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak En Önemli Kriter
Başbakan Erdoğan, 'Tüm inançlara, etnik kökenlere eşit mesafede durduk. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak bizim için en önemli kriterdir' dedi.

Başbakan Erdoğan, "Farklılıklar, çatışmanın değil zenginliğin belirtisidir. Biz tüm inançlara, mezheplere, etnik kökenlere ve kültürlere karşı eşit mesafede durduk, kucaklayıcı olduk. Bizim kriterimiz belli. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak bizim için en önemli kriterdir" dedi.

 

Siyasette çırak bile olamadı

 

Erdoğan, "Terör örgütünün başıyla aynı sofrada oturup oturmamaktan bahsediyor. Meydanlarda defaatle söyledim, ey Bahçeli, bunları ispat edemezsen sen alçaksın, adisin" diye konuştu.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli"nin kendisiyle ilgili sözlerine cevap veren Başbakan Erdoğan,  şöyle konuştu:

 

“Bu sabah yaptığı konuşmasına bakıyorsunuz Bahçeli"nin... Aman yarabbi baştan aşağı tamamıyle ağzından salyalar akıyor. Biz öyle konuşmayacağız. Tamamıyla bir müfteri edasıyla, iftiralarla dolu bir konuşma. MHP"li kardeşlerime sesleniyorum; MHP"yi küçülten bu adamla bir yere varamazsınız. Bu adam siyasette çırak bile olamadı, olamayacak da. Yapısı buna musait değil."

 

MHP Genel Başkanı Bahçeli"nin "Pınarhisar"da yattığın günleri arayacaksın" dediğini, orada yatışının nedeninin asilliğinin ifadesi olduğunu vurgulan Erdoğan, "Pınarhisar senin düşündüğün ve istediğin günler değil zaten. Eğer o tür günler yine gelecekse biz öper başımıza koyarız. Bunda herhangi bir sıkıntı yok" dedi.

 

Yargı güvenirliği kalmadı

 

Erdoğan, "Yargı, bütün devlet kurumları içerisinde güvenirliği itibariyle son sıraya düştü. Güvenirlilik diye bir şey kalmadı. Yargının kendini check etmesi gerekiyor"

 

Cezaevinden çıkan isimlerin intikam ifadeleri kullandığına işaret eden Erdoğan, "Bazıları cezaevinden çıkınca orada intikam ifadeleriyle bağırıp çağırıyorlar. Sen bir defa intikam ifadelerini kullanmayı bırak da kendine gel. Daha hala kendine gelememişsin. Önce bunu bir defa hal yoluna koymak gerekir. Ne olacak, kılavuz ortada, kendileri de ortada. Bunların birbirinden farkı olmaz" diye konuştu.

Erdoğan, "Böcek" soruşturmasına ilişkin şunları kaydetti:

"Bir ülkenin başbakanının ofisine dinleme cihazı konulması sadece o başbakanın şahsına değil, o ülkenin tamamına yapılmış çok büyük bir ihanettir. Başbakan"ın ofisine bu böcekleri koyanlar kim bilir millete neler yaptılar, neler yapıyorlar? Binlerce, onbinlerce sanatçısına, ilim adamına varıncaya kadar herkesi dinlemişler. Bu ülkede polis üniforması içinde birileri çıkıp da başbakanın ofisine dinleme cihazı koyuyorsa yarın gidip hakimin, savcının yatak odasına kamera koymaktan da çekinmez. Koymadıkları da ne malum?"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.