Topraklarında darbeci katilleri ağırlayanlar bize hukuk dersi veremez

Topraklarında darbeci katilleri ağırlayanlar bize hukuk dersi veremez
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye hiç kimsenin müstemlekesi, mandası değildir. Topraklarında darbeci katilleri ağırlayanlar, bize hukuk dersi veremez.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birlik Vakfı Genel Merkezi"nde 39. Geleneksel Birlik Vakfı İftarı"nda konuştu.

"Kirli yaptıklarını dünyaya duyuran İsrail için düşmandır"

İsrail"in Gazze Şeridi"ndeki Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binaya düzenlediği saldırıyı değerlendiren Erdoğan, "İsrail yönetimi, uluslararası toplumun sessizliğinden aldığı cesaretle işi medya kuruluşları ve insani yardım teşkilatlarının merkezlerini bombalamaya kadar vardırmışlar ve bizim Anadolu Ajansımızı bombalamışlardır. Çünkü onların bütün o kirli yaptıklarının dünyaya duyurulmaması gerekiyor, duyuran kim varsa onlar için düşmandır." şeklinde konuştu.

"Türkiye kimsenin mandası değil"

"Türkiye hiç kimsenin müstemlekesi, mandası değildir." diyen Erdoğan şöyle devam etti:

Topraklarında darbeci katilleri ağırlayanlar, bize hukuk dersi veremez. Menfaatleriyle temel insani değerler arasında bir seçim yapma konusunda Batı ülkeleri samimiyet testinden geçememiş, tercihlerini hep olduğu gibi ya dolara ya petrole yatırmıştır."

Erdoğan, "Görüş farklılıklarımızın dava arkadaşlığımızın önüne geçmesine müsaade etmemeliyiz." ifadelerini kullandı.

"Gayeleri Türk demokrasisinin altını oymak"

"Yüksek Seçim Kurulu kararı üzerinden ülkemizi hedef alanların gayesi, milletimizin 17 yıllık kazanımlarını dinamitlemek, Türk demokrasisinin altını oymaktır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avusturya"da cumhurbaşkanlığı seçimi 2 yıl sonra iptal edilebiliyor. Hiç ses duydunuz mu, "nasıl böyle bir şey olabilir" diye herhangi bir serzeniş duydunuz mu? Bakın 2 yıl sonra cumhurbaşkanlığı seçimi iptal edilebiliyor. Bizde ise sadece müracaat edişimiz bile Batı"yı rahatsız ediyor. Bu bizim milli iradenin hakkını arama mücadelesidir." değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin "Cemal Kaşıkçı olayıyla alakalı olarak işte Suudi Arabistan"ın göndermiş olduğu görevlilere karşı bakın hala bir ses yok, hala bir tavır yok. Bize söyledikleri "Gereken yapılacaktır, hiç endişe etmeyin." Bu benim sorunum değil, senin sorunun. Suudi Arabistan olarak böyle bir katliamı gönderdiğin 15 kişi, daha sonra sayıyı 22"ye çıkardın, bunlar yapıyor, bunlara yönelik en ufak bir eylemin olmuyor. Nerede adaletiniz?" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.