Terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz

Terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Biz CHP gibi 3-5 fazla oy almak için Pensilvanya'daki o şarlatana, Kandil'deki terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz.' dedi.

Afyonkarahisar"ın zaferiyle ağustos ayını şereflendirdiğini belirten Erdoğan, "Koç yiğitler yatağı Afyon. Kurtuluşun, dirilişin, direnişin şehri Afyon. Görkemli Karahisar Kalesi"nin şehri Afyon. Gazi"nin ifadesiyle "İstiklalimizin kilit şehri" Afyon. Yolların kavşağı, gönüllerin sultanı Afyon. Seni yürekten selamlıyorum Afyon." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Afyonkarahisar"ın demokrasinin ve milli iradenin kalesi olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Şüheda yurdu Afyonkarahisar"dan vatanımız, bayrağımız ve ezanımız için toprağa düşen aslanları rahmetle yad ediyorum. Bugün bir kez daha Afyonkarahisar"da olmaktan, sizlerle hasret gidermekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Sevginiz, ahde vefanız, hayır dualarınız için her birinize teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde Afyonkarahisar geleneğini yine bozmadı. 2001"de AK Parti"nin kuruluşuna şahitlik eden Afyonkarahisar, yine milli iradenin, milletin adamının yanında saf tuttu. Yüzde 55,4 ile AK Parti"yi zirveye taşıyan, yüzde 68 gibi rekor bir oy oranıyla şahsımı Cumhurbaşkanlığı makamına layık gören Afyonkarahisarlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Rabbim, yol arkadaşlığımızı, muhabbetimizi daim eylesin."

"İstikrar ve istikbalimizi oylayacaksınız"

AK Parti"nin Afyonkarahisar"da kurulduğunu anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Buradan yola çıktık. Ne bereketli yola çıkıştı. Hamdolsun o günden bugüne, 17 yıl hep tek başımıza iktidar olduk. Şimdi önümüzde yeni bir imtihan, yeni bir seçim var. Türkiye 31 Mart günü hayati önemde bir seçim yaşayacak. 31 Mart"ta sandıkta belediye başkanları ve meclis üyeleriyle, muhtarlarla beraber istikrar ve istikbalimizi oylayacaksınız. 31 Mart"ta vatanımızın geleceği adına çok kritik bir karar vereceksiniz. Türkiye"nin bekası, milletimizin huzuru, evlatlarımızın geleceği için 31 Mart seçimlerinden AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak dosta güven, düşmana korku salacak tarihi bir zaferle çıkmak istiyoruz. 31 Mart günü, oylarımızla, desteklerimizle, özellikle ülkemize kurulmaya çalışılan tuzağı bozmamız gerekiyor."

"Gönül kazanacaksın ki hizmet veresin"

Afyonkarahisarlıların kendilerini yalnız bırakmadığı gibi kendilerinin de gece gündüz demeden kentin huzuru için çalıştığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sizlerin refahı ve huzuru için koşturuyoruz. Afyon gelişsin diye, Afyon büyüsün, Afyon tarihine, şanına, konumuna layık hizmetler alsın diye mücadele ediyoruz. Çünkü bizim siyasetimiz, gönül kazanma siyasetidir. Gönül kazanacaksın ki hizmet veresin. Bizim siyasetimiz kalpleri fethetme siyasetidir. Millete efendilik olmaz, millete hizmetkarlık olur. Millete efendilik taslayanlarla aramızdaki en büyük fark işte bu gönül farkıdır. Biz milletimizin efendisi değil, milletimiz ve ülkemizin hizmetkarıyız. 

Bizim rotamızı siz çiziyorsunuz. İstikametimizi yine siz belirliyorsunuz. Biz CHP gibi 3-5 fazla oy almak için Pensilvanya"daki o şarlatana, Kandil"deki terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz. Biz, laf üstüne laf koymanın değil, taş üstüne taş koymanın, Türkiye"yi hedefleri, hayalleriyle buluşturmanın gayretindeyiz. Konuştuğumuz zaman da CHP"nin başındaki zat gibi yalanla, iftirayla değil yatırımlarımızla, hizmetlerimizle, projelerimizle konuşuyoruz."

Kılıçdaroğlu"na açtığı davalar

Kılıçdaroğlu"na açtığı davalarla ilgili olarak Erdoğan, "Bütün davaları kazanıyorum. Biliyorsunuz birisinden 1,5 milyon, birisinden 1 milyon. İnşallah şimdi onları aldıktan sonra da hemen Mehmetçik Vakfımıza onu hibe edeceğiz. Çünkü Bay Kemal benim Mehmetçiğimi hep küçümsemiştir." şeklinde konuştu.

"HDP"nin kongrelerinde bizim İstiklal Marşımız bile okunmaz." diyen Erdoğan, "İstiklal Marşı"nı dahi okumayanlarla Bay Kemal sen nasıl kol kola giriyorsun, İYİ Parti sen nasıl bunlarla kol kola giriyorsun, Saadet sen nasıl kol kola giriyorsun? Bunlar, kongrelerinde benim şu güzel bayrağımı dahi astırmayanlardır." ifadelerini kullandı.

"Ülkemizde çok büyük bir siyaset mühendisliği yapılıyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

"24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi yine ülkemizde çok büyük bir siyaset mühendisliği yapılıyor. CHP ile Pensilvanya, adı İyi olan parti ile bölücü örgütün siyasi uzantısı, "zillet ittifakı" şemsiyesi altında bir araya getiriliyor."

Erdoğan, "Normal şartlarda sokakta yolları dahi kesişmeyecek partiler, kapalı kapılar ardında "al gülüm ver gülüm" pazarlığına girebiliyor." dedi.

"Bugün CHP, milletimizi PKK ile tehdit edenlerin desteğine bel bağlamış bir zihniyetin işgali altındadır." ifadelerini kullanarak, "Bugün CHP, ülkemizin gördüğü en alçak ihanet çetesi FETÖ’nün desteğiyle seçim kazanma hesabı yapan bir ekibin tasallutu altındadır." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.