Soma İçin Toplanan 46,5 Milyon Lirayı Paylaştıracağız

Soma İçin Toplanan 46,5 Milyon Lirayı Paylaştıracağız
Başbakan Erdoğan, 'Soma için nakdi hesaplarda toplanan 46,5 milyon lirayı, hayatını kaybeden 301 madencinin ailesine 154 bin 450 lira olarak paylaştıracağız' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı"nda konuşuyor.

 

Soma için nakdi hesaplarda 46,5 milyon lira toplandığını ifade eden Erdoğan, "46,5 milyon lirayı, hayatını kaybeden 301 madencinin ailesine 154 bin 450 lira olarak paylaştıracağız" dedi.

 

Erdoğan, şöyle konuştu:

 

"Kazanın meydana gelen Eynez işletmesinde şehit olan 301 madencimizin 630 yakınına ve halen o işletmenin sigortalısı olan 2 bin 640 madencimize 6 ay boyunca son aldıkları net ücretleri kadar ücret bu hafta içinde İŞKUR tarafından ödenmeye başlanıyor. Soma bölgesinde bulunan ve faaliyetleri Çalışma Bakanlığı"mızca durdurulan Eynez, Atabacası ve Işıklar maden işletmelerinde çalışan toplam 5 bin 522 madencimize üç ay boyunca işverenin ödeyemediği ücretleri İŞKUR tarafından ödenecektir."

 

Cumhurbaşkanı seçimi

 

Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, "Muhalefet partileri ve adaylar, Cumhurbaşkanı seçiminde şartların eşit olmadığını çok sık ifade ediyorlar. Doğrudur. Diğer adaylarla eşit bir yarışın içinde değiliz. Bütün muhalefet, AK Parti karşıtlığında bir araya geldiler. Bize karşı saf tutmuş durumdamlar. Yani iki adayla değil, çok geniş bir bloka karşı biz bu yarışı sürdürüyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.