Milletin İçinden Çıkana Milletimiz Sahip Çıkacak

Milletin İçinden Çıkana Milletimiz Sahip Çıkacak
Adalet Bakanı Bozdağ, CHP ve MHP'nin çatı adayı önerisine ilişkin, 'Tepeden paraşütle indirilene değil, milletin içinden çıkana milletimiz sahip çıkacaktır' dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,  konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, ortada uzlaşıyla çıkarılmış bir aday bulunmadığını belirterek, "Ortada bir çatı da yok. Çatıya çıkmış, çıkarılmış bir aday da yok" diye konuştu.

 

İki partinin tabanlarının değil, sadece liderlerinin üzerinde ittifak ettiği iki parti genel başkanının adayının olduğunu vurgulayan Bozdağ, hem MHP"nin hem CHP"nin tabanının bundan fevkalade rahatsız olduğunu düşündüğünü söyledi.

 

CHP"nin de, MHP"nin de kendi içinden Türkiye"nin cumhurbaşkanlığına layık bir isim bulamadığını ve aday ilan edemediğini kaydeden Bozdağ, şöyle devam etti:

 

"Halbuki biz biliyoruz ki hem CHP"nin hem MHP"nin içerisinde cumhurbaşkanlığı yapmaya layık pek çok insan var. Ama maalesef sayın genel başkanlar, kendi içlerinden bu işi yapmaya ehil olan birini değil de, dışarıdan birini transfer etmişlerdir. Yani çatı aday değil de, paraşütle indirilen bir aday söz konusu. Yukarıdan indiriliyor aşağıya. Türkiye paraşütle gelenlerin cumhurbaşkanı seçildiği bir ülke olma özelliğini kaybedeli çok oldu. 2000 yıllarında belki sayın Sezer"i anlaştılar, getirdiler ve aday yaptılar. O zaman liderler seçiyordu cumhurbaşkanını. Parlamentoda seçim oluyordu ve liderler ne derse seçimde ona göre şekil alıyordu. Ama şimdi doğrudan millet, halk seçiyor. Millet en iyi değerlendirmeyi yapacaktır, sonunda en sağlıklı kararı verecektir. Bana göre tepeden paraşütle indirilene değil, milletin içinden çıkana milletimiz sahip çıkacaktır."

 

"Acziyetin somut bir göstergesi"

 

Bozdağ, CHP"nin belli ki Türkiye"nin cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi içerisinden milletin oyunu alabilecek bir adayı bulamadığını dile getirerek, bunun CHP ve MHP"nin düştüğü acziyetin somut bir göstergesi olduğunu söyledi. Bozdağ, şunları kaydetti:

 

"O yüzden ben bu seçimde MHP"ye, CHP"ye gönül vermiş seçmenlerin, hem CHP"nin hem MHP"nin genel başkanlarına seçimde "siz biz anlamadınız, biz size kendimizi bir kez daha anlatmalıyız" diyerek zannedersem bir ders tekrarı yapacaklardır. Öyle gözüküyor. Bir daha millet kendini anlatacaktır. Millet artık CHP ve MHP"ye "Ayrı ayrı parti olmanızın da pek böyle bir anlamı yok. Bari hiç olmazsa biraraya gelip tekleşseniz, birleşseniz de bu kadar siyasal masraf olmasa" diye bir şey söyleyecektir. Bir sürü ayrı il ve ilçe teşkilatları, genel merkezler...Yani biraraya gelseler, tekleşseler de millet de rahat etse. Karşısındaki partiye bir bakıyor MHP görüyor CHP gibi, CHP"ye oy istiyor. CHP görüyor MHP"ye oy istiyor. Artık millet kendisine oy isteyen parti istiyor. CHP"de MHP"de kendisine oy istemiyor. Kendi gibi düşünen birine de oy istemiyor."

 

Kendi içinden birini Türkiye"nin cumhurbaşkanlığına layık göremeyenlerin, Türkiye"nin başbakanlığına, hükümete talip olmalarını da "garabet" olarak niteleyen Bozdağ, "Siz kendinizi bu ülkenin makamlarına layık görmüyorsunuz. Cumhurbaşkanlığına layık görmeyen başbakanlığa kendini layık görebilir mi?  "Cumhurbaşkanlığı yapamayız ama belki başbakanlık yapabiliriz" diye düşünüyor olabilirler ama kendilerin bu ülkenin yönetimine layık görmeyenleri millet zaten layık görmez" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.