Kongrede İnsanların Akıllıca Düşünüp Hareket Etmeleri Lazım

Kongrede İnsanların Akıllıca Düşünüp Hareket Etmeleri Lazım
Saadet Partisi'nin 4 Mayıs'ta yapılacak kongresi için genel başkan adaylığı açıklanan Fatih Erbakan 'Bu kongrede mutlaka insanların, çok akıllıca, bilinçli bir şekilde düşünüp hareket etmeleri lazımdır' dedi.

Saadet Partisi"nin genel başkanlığına adaylığı açıklanan Fatih Erbakan, son bir senedir partinin başına geçmesi konusunda kendisine çok ciddi talep geldiğini belirterek, "Kongre gününe kadar inşallah bir uzlaşma olur ve tabanın, teşkilatlarımızın, partimizin en önde gelen isimlerinin bu talepleri göz önünde bulundurulur ve tek liste halinde gidilir" dedi. 

 

Erbakan, Saadet Partisi"nin bir dava partisi olduğunu belirterek, "Bizim partimiz içerisinde bir insanın kendiliğinden ortaya çıkması ve "Ben bu görevi istiyorum, buna talibim" deyip, bu konuda çalışma yapması uygun görülen bir davranış değil. Son bir senedir yoğun bir şekilde teşkilatlarımızdan bendenize partinin başına geçmem konusunda çok ciddi talepler, büyük bir teveccüh ve ısrarla karşı karşıyayız. Bu talepler, özellikle çok acil, apar topar diye niteleyebileceğimiz büyük kongre kararı alındığı andan itibaren daha da yoğunlaştı" diye konuştu. 

 

Saadet Partisi"nin önde gelenlerinin kendisine genel başkanlığı teklif etmeden önce genel merkezle çok kere temas kurduğunu belirten Erbakan, şunları kaydetti:

 

"Tabandaki, teşkilatlarımızdaki, özellikle gençliğimizdeki bu talebi kendilerine ilettiler ve Fatih Erbakan"ın genel başkan olması halinde, Erbakan Hocamıza duyulan sadakatten, vefadan, büyük teveccühten dolayı bendenize de büyük bir teveccüh ve talep olduğunu ilettiler. Özellikle kongrenin ilanından sonra Yüksek İstişare Kurulu üyelerimize ve Genel Başkanımız Mustafa Kamalak Beye giderek Ahmet Tekdal Bey, Recai Kutan Bey, bu durumu ilettiler. Suat Pamukçu Bey, Musa Okçu Bey"in bulunduğu bir heyet de giderek kendilerine bunu ilettiler. "Bu kongrede partimizin selameti için hareketimizin geleceği için tek liste ile ve Fatih Erbakan"ın genel başkanlığında gitmemiz lazım" diyerek kendilerine ilettiler, bu müzakereleri yaptılar. Fakat istenen sonuçlar o günün şartları altında alınmadı ve bunun üzerine bizim de daha fazla geç kalmamamız gerektiğini düşünerek toplantıyı organize ettiler ve büyüklerimiz bize böyle bir teklifte bulundular. Toplantıya gelen insanlar, Türkiye"nin bütün bölgelerini temsilen gelen insanlardı. Onların da teveccühü ve isteği ile böyle bir durum ortaya koydular. İnşallah önümüzdeki günlerde, kongre gününe kadar bir uzlaşma olur ve tabanın, teşkilatlarımızın, partimizin en önde gelen isimlerinin bu talepleri göz önünde bulundurulur ve tek liste halinde gidilir."

 

Erbakan, Saadet Partisi"ni olması gereken yere taşıyacak, dinamik, heyacanlı, şuurlu bir yönetimin seçilmesini temenni ettiğini aktardı ve "Bu kongrede mutlaka insanların, çok akıllıca, çok bilinçli bir şekilde ve sonuca, hedefe matuf bir şekilde düşünüp hareket etmeleri lazımdır. Saadet Partimizin, milli görüşün artık kaybedecek bir dakikası bile yok. Önümüzdeki genel seçimde halkın teveccühünü sağlayacak, partimizi büyütecek, güçlendirecek ve genel seçimde partimizi Parlamento"ya taşıyacak bir genel başkan ve yönetimde karar kılmaları gereklidir" dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.