İhtiyaç Duyan Herkesin Elinden Tutuyoruz

İhtiyaç Duyan Herkesin Elinden Tutuyoruz
Başbakan Davutoğlu, YAŞ üyeleriyle birlikte Anıtkabir ziyaretinde, evrensel insani sorumluluklar gereği ihtiyaç duyan herkesin elinden tutmaya özen gösterildiğini bildirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Evrensel insani sorumluluklarımız gereği bölgemizde çatışmaların ve savaşların son bulması dost ve kardeş halkların barış içinde yaşaması için bütün gücümüzle ihtiyaç duyan herkesin elinden tutmaya, birikim ve tecrübemizi paylaşmaya azami özen gösteriyoruz" dedi.

 

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Davutoğlu başkanlığında Anıtkabir"i ziyaret etti. Başbakan Davutoğlu, Aslanlı Yol"un başında komutanlar tarafından karşılandı.

 

Şura üyeleri, Başbakan Davutoğlu"nun başkanlığında, üzerinde ""YAŞ üyeleri"" yazan çelenk eşliğinde, Aslanlı Yol"dan yürüdü.

 

Davutoğlu"nun, Atatürk"ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra YAŞ üyeleri mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 

Davutoğlu başkanlığındaki heyet, Misak-ı Milli Kulesi"ne geçti. Burada Anıtkabir özel defterini imzalayan Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti:

 

""Yüksek Askeri Şura çalışmaları vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk"ün şahsında tüm gazi ve şehitlerimizi hürmetle, minnetle yadediyoruz. Devraldığımız büyük manevi miras gereği devletimizi, vatanımızı, ülkemizi sahiplenerek büyütmeye, güçlendirerek geliştirmeye kararlılıkla devam ediyoruz. 

 

Cumhuriyetimizin en büyük kazanımı hiç şüphesiz demokrasidir. Demokrasiyle ülkemizin meselelerini çözmeye, vatandaşlık esasında bütün ihtilaf alanlarını bertaraf etmeye çalışıyor, bu yolda büyük mesafeler alıyoruz.

 

Türkiye"nin küresel bir güç olarak hakettiği düzeye erişmesi için bölgesinde adalet, huzur, barış ve istikrar adası olarak demokrasimizi daha muhkem hale getiriyor, ekonomimizi güçlendiriyoruz. Evrensel insani sorumluluklarımız gereği bölgemizde çatışmaların ve savaşların son bulması dost ve kardeş halkların barış içinde yaşaması için bütün gücümüzle ihtiyaç duyan herkesin elinden tutmaya, birikim ve tecrübemizi paylaşmaya azami özen gösteriyoruz. 

 

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de ülkemizin ve bölgemizin güvenliğiyle barış ve istikrarın güvencesi olmaya devam ediyor. Bu şuurla yürüttüğümüz Yüksek Askeri Şura çalışmalarının ülkemize, milletimize ve ordumuza hayırlı olmasını diliyorum.""

 

Daha sonra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Anıtkabir Komutanlığı makamına geçen Davutoğlu, ardından Yüksek Askeri Şura"ya katılmak üzere Genelkurmay Başkanlığı Karargahına hareket etti.

 

Başbakan Davutoğlu ve Orgeneral Özel, Anıtkabir"den aynı araçla ayrıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.