İçişleri Bakanı Soylu: Bu sabah yine gri listede bir terörist bulundu

İçişleri Bakanı Soylu: Bu sabah yine gri listede bir terörist bulundu
İçişleri Bakanı Soylu, 'Bu sabaha karşı arkadaşlarımız DHKP/C'nin sözde bir hukuk bürosuna operasyon yaptı. Yine dehlizler buldular. Yine gri listede bir terörist bulundu.' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu sabaha karşı arkadaşlarımız DHKP/C"nin sözde bir hukuk bürosuna operasyon yaptı. Yine dehlizler buldular. Yine gri listede bir terörist bulundu. Peki nasıl İstanbul rahat ediyor? Doğu ve Güneydoğu"da kurduğumuz hatla, orada oluşturduğumuz bir güvenlik sistemiyle. "Dağlar bizimdir" diyenler bugün telsizle konuşamıyorlar kendi aralarında." dedi.

Bakan Soylu, Fatih"te Tüm İç Giyimciler Sanayiciler Derneği ve esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi.

Soylu, kendini dünyanın patronu zannedenler dünyaya çökmüş durumda olduklarını, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri"nden haraç alındığını, Türkiye"den 1980 öncesi alınan haracın şimdi de alınmak istendiğini söyledi.

Gezi olaylarının bu haracı almak için başlatıldığını belirten Soylu, "17-25 Aralık"ta biraz daha yükselttiler. "Seni hapse attıracağım, anlamıyor musun" diyor. 6-7 Ekim direkt meselenin sahiplerine değil millete verilen mesajdır. Yine aynı kesimler tarafından veriliyor. Millete diyor ki, "Yanlış yapma, bunlara sahip çıkma yoksa seni böler ve parçalarım." Son 2 yıldır böyle bir çizgi ve stratejik akıl içerisinde yürüyor. 15 Temmuz"un anlamı da "Hala haracını vermezsen seni öldüreceğim" demektir." değerlendirmesini yaptı.

Soylu, son 2 yıldır Amerika eksenli ekonomik operasyonların temelinde bunun olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:

"Bugün Türkiye"nin başına gelen işler Türkiye"nin sadece bir oyuncu değil, oyun kurucu olmaya soyunmasından kaynaklanmaktadır. Hem etrafındaki coğrafya için hem de dünya için. Yani Türkiye oyuna müdahale etmektedir. Suriye, Irak, Sudan, Yemen, Kafkasya, Ortadoğu, Balkanlar"da olanlar müdahale etmektedir ya da sahaya adımını atmaktadır. Türkiye"ye söyledikleri esasen bu, "Haddini bil, sınırınız çiz. Bizim senden emek yoğun olarak istifade edeceğimiz bir ülkesin. Senin üzerinden ucuz enerji alacağız. İslam coğrafyasını yönetmeye ve idare etmeye, onlara Batıcı mesajlar vermeye çalışacağız." çalışacağız." Mesaj bu, açık ve net. Buna rağmen Türkiye iyi bir noktaya geldi."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.