Erdoğan Onun İsmini Söylemeyince Söylentiler Ayyuka Çıktı

Erdoğan Onun İsmini Söylemeyince Söylentiler Ayyuka Çıktı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın grup konuşmasında Soma'daki maden kazası nedeniyle teşekkür ettiği bakanlar arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in adına yer vermemesi dikkat çekti. Erdoğan'ın tavrı ile Çelik'in 'Koltuk sevdalısı değilim' sözleri, Ankara kulislerinde farklı spekülasyonlara neden oldu.

Erdoğan, bugün Ak Parti Meclis Grubu"ndaki konuşmasında; Soma"daki maden kazasının ardından yaptıkları çalışmalar nedeniyle Enerji ve Tabii Kaynaklan Bakanı Taner Yıldız, sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam"a teşekkür etti. Erdoğan"ın Faruk Çelik"in adını anmaması dikkat çekti. Erdoğan, özetle şunları söyledi:


"Soma faciasınınn olduğu saatlerde enerji bakanımızla beraberdik. Hemen bir kriz masası oluşturduk. Kendisi orayı organize ettik. Enerji bakanımıza yaptığı özverili çalışma için teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Sağlık ve çalışma bakanı yardımcılarıma teşekkür ediyorum.Önümüzde büyük bir facia vardı. Güvenliği sağlamak, madenci kardeşlerimin yakınlarının durumu, madenin durumu, önümüzde bir çok problem vardı. Bunların hepsini aştık. Sağlık Bakanımıza ve ekibine de teşekkür ediyorum.
Kısa bir süre sonra Kızılay da Soma"daki yerini aldı ve gerekli müdahaleyi yaptı. Bizler de ekibimizle beraber oraya gidip hizmetlerimizi sunduk.


Orada sahra hastanesi kurduk. Burada 282 sağlık personeli çalıştı. İlk anlarda Ocak"tan çıkardıklarımızın bir sıkıntısı yoktu. Son 15-20 tanesinde ise yanma vardı.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız psikolojik destek ekibini kurdular. Onlara da teşekkür ediyorum.
Ailelere manevi desteğin yanında da maddi destek de sağladık. Hayatını kaybedenlerin resmi olarak şehit olması için gerekli işlemleri başlattık. Bu konuda yarın bakanlar kurulunda ilk adımımızı atacağız."


KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİM


Faruk Çelik, Cumhuriyet Gazetesi"ne yaptığı açıklamada şunları söylemişti:
"Evet belli şeyler var, benim de dikkatimi çeken. Bir kampanya yürütülüyor. ‘Biri kötü, biri iyi’ diye. Siyasi sorumluluk varsa bu oturulup konuşulabilir. Kimin ne kadar sorumlu olduğu konuşulabilir. Maden ocakları benimle ilgili değil. Madenler konusunda bizim bakanlığımızın görevi teftiş ile sınırlı. Ocaklar, ruhsatlar ve işleyiş ise tamamen Enerji Bakanılğı"na abğlı.
Bizim Çalışma Bakanlığı olarak kendi görevlerimizi yapmadığımız şeklinde bir iddia varsa her platformda yaptıklarımızın hesabını vermeye hazırız. Ben o madenlerin denetiminden sorumluyum. Yüzde 1 dahi başarısızlık söz konusuyla o koltukta oturmamız mümkün değil. Koltuk sevdalısı değilim."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.