Davutoğlu Bin 245 Delegenin İmzasıyla Aday

Davutoğlu Bin 245 Delegenin İmzasıyla Aday
AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, Konya Milletvekili ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bin 245 delegenin imzasıyla genel başkanlığa aday gösterildi.

Konya Milletvekili ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bin 245 delegenin oyuyla AK Parti Genel Başkanlığına aday gösterildi.

 

Ankara Arena Spor Salonu"nda yapılan AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresinde genel başkanlık için aday belirleme süreci tamamlandı. 

 

Divan Başkanı Haluk İpek, Konya Milletvekili ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu"nun genel başkanlık adaylığının, ilk sırada Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın imzaladığı teklifle kendilerine ulaştığını bildirdi. İpek, teklifin bin 245 delegenin imzasını taşıdığını duyurdu.  

 

Genel Başkan adayının isminin delege giriş kapısına asılarak ilan edildiğini söyleyen İpek, itiraz için 5 dakikalık süre olduğunu açıkladı. 

 

Davutoğlu"nun hayatını anlatan filmin gösteriminin ardından kendilerine ulaşan bir itiraz olmadığını salondakilere aktaran Divan Başkanı İpek, Davutoğlu"nun adaylığını "Kesinleşen Genel Başkan adayı bin 245 büyük kongre delege imzasıyla Dışişleri Bakanı ve Konya Milletvekili Sayın Ahmet Davutoğlu"dur" sözleriyle ilan etti. 

 

"Türkiye"nin vakur duruşu"

 

Kongrede, Davutoğlu"nun özgeçmişini, akademik ve siyasi kariyerini anlatan yaklaşık 20 dakikalık bir film gösterildi. Sunum esnasında Davutoğlu"nun, AK Parti"ye karşı kapatma davası açıldığı gün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"a söylediği "Bu artık topyekün bir mücadeledir, siz neredeyseniz ben de oradayım" sözleri salondan alkış aldı. 

 

Sunumda Davutoğlu"nun Dışişleri Bakanı olduğu dönemde mazlum ülkelere yaptığı ziyaretler ön plana çıkarılırken, bakanlık döneminde sergilediği duruşun "Türkiye"nin vakur duruşu" olduğu vurgulandı. Sunumda, Davutoğlu"nun AK Parti"nin kuruluşundan bu yana Başbakan Erdoğan ile birlikteliğine de işaret edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.