CHPden Açıklama

CHPden Açıklama
CHP'den yapılan açıklamada, talimatla haber yapılıp, manşet atılan bazı gazetelerde Genel Başkan Kılıçdaroğlu hakkında gerçekle uzaktan, yakından ilgisi olmayan, iftira amaçlı bir haber yayınlandığı belirtildi.

CHP"den yapılan açıklamada, talimatla haber yapılıp, manşet atılan bazı gazetelerde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında gerçekle uzaktan, yakından ilgisi olmayan, iftira amaçlı bir haber yayınlandığı belirtilerek, "Herkes çok iyi bilir ki yel kayadan bir şey koparamaz ve güneş balçıkla sıvanmaz. Çöplükten atılan hiçbir şey de Kılıçdaroğlu"na bulaşmaz" ifadesine yer verildi.

 

Genel Başkan İletişim Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada, hedeflerinde CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olan "havuz medyasının", her kritik süreçte olduğu gibi, günümüzde de harekete geçtiği savunuldu. 

 

Talimatla haber yapılıp, manşet atılan bazı gazetelerde Kılıçdaroğlu hakkında gerçekle uzaktan, yakından ilgisi olmayan, iftira amaçlı bir haber yayınlandığı bildirilen açıklamada, "CHP"nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a yönelik olarak kurulan komplo ile ilişkilendirilmek istenen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki iftira amaçlı haber, üç yıl önce de gündeme getirilmek istenmiş, ancak, bu aşağılık tezgah, saygın ve seçkin bir gazetecinin köşesinde komployu teşhir etmesi sonucu bozulmuş, tertip beklemeye alınmıştı" ifadesi kullanıldı. 

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"Hırsızlık, yolsuzluk, hukuksuzluk batağına batmış AKP iktidarının koruyucusu ve kollayıcısı olan havuz medyası öyle anlaşılıyor ki aldığı bir işaretle yeniden düğmeye bastı, üç yıl önce rafa kaldırılan uydurma haberi güncelledi. Ama herkes çok iyi bilir ki yel kayadan bir şey koparamaz ve güneş balçıkla sıvanmaz. Çöplükten atılan hiçbir şey de Kılıçdaroğlu"na bulaşmaz. Ayrıca, bu tür iddialar, hukuksuzluğun yolsuzluğunun, hırsızlıkların, kara para aklamaların üzerini örtemez ama, fitne amaçlı bu yalanları ortaya atanlarla yayanlar, iftiraya dayalı bu haberlerinin hesabını yargı önünde verirler. Bu amaçla, Genel Başkan Sayın Kılıçdaroğlu"nun avukatları komploya dayalı yalan haberlerle ilgili olarak yargıya başvuracak ve havuz medyasının tetikçisi gazeteler hakkında adli ve cezai takibat yapılmasını, dava açılmasını isteyecekler. Halkın haber alma gerçekleri öğrenme hakkına saygımız nedeniyle bu açıklama ve yalanlamayı kamuoyunun bilgisine sunarız."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.