Bütün Türkiyede En Yüksek Oyla Kazanmalıyız

Bütün Türkiyede En Yüksek Oyla Kazanmalıyız
Başbakan Yardımcısı Arınç, 'Bütün Türkiye'de en yüksek oyla kazanmalıyız ki bu partiye tuzak kuranlar, bu hükümeti düşürmek isteyenler, bu hükümetin gidici olduğunu söyleyenleri utandıralım' dedi.

Seçim çalışmaları için Bilecik"in Söğüt ilçesine gelen Bülent Arınç, partisinin ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Söğüt Belediye Başkanı Osman Güneş"in bayrağı bu seçimde Osman Yılmaz"a devrettiğini kaydetti.

Türkiye"de herkesin görmek isteyeceği yerlerden birisinin Söğüt olduğunu ifade eden Arınç, "Son yıllarda özellikle bu ilginin daha da arttığını biliyorum. Ben de bana bağlı olan kurumları sürekli Söğüt"ü tanıtmaya, burada yaşanan tarihi tekrar canlandırmaya davet ediyorum. İnşallah gelecek içinde de böyle olacaktır. TRT pek çok belgesel hazırladı. Anadolu Ajansı sizleri dünyaya tanıtıyor. Türk Tarih ve Dil Kurumu da Söğüt ile ilgili pek çok sempozyumları, çalışmaları yapıyor" diye konuştu.

"Ülkemizin geleceği için oy isteyin" 

Arınç, Türkiye"nin seçimlere gittiğini hatırlatarak, artı oylara ihtiyaçlarının olduğunu bildirdi.

Hedeflerinin, seçimi en yüksek oyla kazanmak olduğunu anlatan Arınç, şöyle konuştu:

"Bütün Türkiye"de en yüksek oyla kazanmalıyız ki bu partiye tuzak kuranlar, bu hükümeti düşürmek isteyenler, bu hükümetin gidici olduğunu söyleyenleri utandıralım. Biz Türkiye"de bunun örneklerini verdik. 3 milletvekili seçiminde üçünde de oyumuz arttı. Yüzde 35, 47 ve yüzde 50 oldu sonunda. İki belediye seçimi kazandık, 2 referandum kazandık. Şimdi bu seçimde bizim oyumuz Osman Güneş"in aldığı oydan daha fazla olmalı ki AK Parti"nin yükseldiğini göstermeliyiz. Aşağıya doğru değil, yukarıya doğru gittiğini sadece Söğüt"e, Bilecik"e değil sadece Türkiye"ye değil, Türkiye üzerine hesap kuran dünyanın her merkezine bir mesaj vermeliyiz." 

"Çalışıyoruz, gayret ediyoruz" 

Arınç, hükümetin 11 yıldan beri Türkiye için çok şey yaptığını ifade etti. Türkiye"nin birçok konuda geliştiğini anlatan Arınç, şöyle devam etti:

"Geldiğimiz nokta hamd olsun çok güzeldir ve gidişat yine bizim başarılı olduğumuzu gösteriyor. Ocak ve şubat ayının ihracatı, geçen senenin ocak ve şubatına göre yüzde 14 daha fazla. 160 milyar dolarlık ihracata gidiyoruz. Arkasında fert başına düşen milli geliri 2003"te 2 bin dolardan aldık, şimdi 11 bin 500 dolara çıkartık. Çok şükür hazinemizde para var, çok şükür IMF"ye borçlarımız bitti. Biz ona borç verecek duruma geldik. Sanayi kapasiteli üretimler artıyor. Çok şükür enflasyon çok düşük. İşsizliği yüzde 10"un altına indirdik. Başarılıyız, Allah"a binlerce şükür olsun. Çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Yemiyoruz, içmiyoruz, devletin hazinesini güzel işlere harcıyoruz, Allah bereketini veriyor. Kimse bunu inkar edemez, bu ülkeyi 11 seneden beri idare eden AK Parti hükümeti çok başarılıdır ve bu başarının en büyük payı da Başbakanımıza aittir, Allah ondan razı olsun." 

"Bunların da yüzde 80"i yalan"

Bülent Arınç, 30 Mart"ta yapılacak seçimler öncesinde Türkiye"de bir gürültü koparıldığına işaret etti.

Her akşam 8-10 tane kaset yayınlandığını anlatan Arınç, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Kim dinledi bunları? Her akşam bir şey çıkıyor. Daha ne çıkacak bilemem. Bir başbakan çocuklarıyla konuşuyor, bir başkan eşiyle konuşuyor, bir başbakan yabancı bir ülkenin başbakanıyla konuşuyor, özel konuşmalar dahil, devlet icabı olarak yaptığı konuşmaları bile bir ahlaksız çete, kimse o, dinliyor, zamanı geldiğinde bunları servis etmeye başlıyor. Peki bu konuşmalar gerçekte olmuş mu? Bu konuşmalarda geçen hususlar, gerçekten o konuşma içerisinde var mı? Bunların da yüzde 80"i yalan. Bunların yüzde 80"i maksatlı olarak çarptırılmış. Belden aşağıya vurmak, yani çirkin, kötü, iğrenç şeyleri ortaya dökmek ve bunu AK Parti’ye, Başbakan’a mal etmeye çalışıyorlar.

Bize "laik düşmanı" dediler tutmadı, "irticacı" dediler tutmadı, "Atatürk düşmanı, cumhuriyet düşmanı" dediler tutmadı, "diktatör" dediler tutmadı. Bunlar bize tutmaz. "Bu adam yiyicidir" derseniz, "bu adam yolsuzluk yaptı" derseniz, "bakanlar, bakanların çocukları bu kötü işlerin içerisinde var" derseniz, yargılayalım o zaman. Bir yargı sonucunu görelim de ondan sonra "kim yanlış yaptıysa cezasını beraber verelim" diyoruz. Hayır o da yok. "Siz suçlusunuz, siz başçalansınız, hırsızsınız" demeye kalkıyorlar. Yazıklar olsun. Bizim hakkımızda sadece bir iddia var, o iddianın da montaj olduğunu herkes biliyor ama sanki yargılama yapılmış, iddianame tanzim edilmiş, gerçekler bir bir ortaya çıkmış gibi baştan suçlu ilan ediyorlar."

"Türkiye"de ilk zafer müjdesini Osmaneli"nden alacağız"

Bilecik"in Osmaneli ilçesine gelen Arınç, partisinin ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada ise Osmaneli"ye 2009 seçimlerinden önce geldiğini hatırlattı.

AK Parti Osmaneli belediye başkan adayı Münir Şahin"in 30 Mart"ta belediye başkanı olmasını dileyen Arınç, şöyle konuştu:

"Şahin"i her şeyiyle başkanlığı layık olarak görüyoruz. Size Sayın Başbakanımızın selamını getirdim. Osmaneli"nde her şey güzel. AK Parti olarak 11 yılda 7 tane sınav kazandık. Başka hiçbir partinin karnesinde böyle bir başarı yok. Osmaneli, bütün sınavlarda Allah razı olsun, en yüksek neticeyi almış. Siz, böyle otobanda 260 kilometre hızla giden bir Mercedes gibisiniz. Şimdi önümüzde 15 gün sonra başka bir imtihan var. Mahalli idari seçimler... Allah kısmet ederse 30 Mart akşamı Türkiye"de ilk zafer müjdesini Osmaneli"nden alacağız. Bu seçimlere geçmiş seçimlerden farklıdır. Oyumuzu mutlaka yükseltmemiz lazım. Oyumuzu yükseltmek aynı zamanda hem Osmaneli Belediye Başkanlığınıza hem de Türkiye"de hükümetimize olan güvenimizi, Başbakanımıza olan sevgimizi de göstereceği için oyumuz ne kadar yüksek olursa o kadar başarılı olacağız."

"Hükümetimizin yaptıkları saymakla bitmez"

Arınç, Türkiye"de rahmetli Menderes"in rekorunu 6 ay fazlasıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın kırdığını hatırlatarak 11 yıldan beri istikrarlı bir hükümet olarak yollarına devam ettiklerini bildirdi.

AK Parti iktidarının 2002 yılında başladığını anımsatan Arınç, "Recep Tayyip Erdoğan, 2003 mart ayından itibaren Başbakanımızdır. Daha önceki Başbakanımız da şimdi Cumhurbaşkanımızdır. Bize de Rabbim Meclis Başkanlığı görevini nasip etti. Biz de belli zamanda o görevi yaptık. Hükümetimizin yaptıklarını saymakla bitmez. Çok şükür bir rüya gibi. 11 yıldan bu yana, her gün Türkiye değişti, Türkiye gelişti" değerlendirmesini yaptı.

Arınç, sosyal devletin, engellisini de hastasını da sağlıklısını da gözettiğini vurguladı.

Bugün, evde bakım hizmetinin önemli konulardan birisi olduğunu ifade eden Arınç, şunları söyledi:

"Evde engelliye, özürlüye bakım için onlara destek sağlamak o kadar önemli ki siz belki farkında değilsiniz ama Türkiye"de 8 evden birinde bir engelli yurttaşımız yaşıyor. Bu insanların bakımları kolay değil. Onlara sağlanacak imkanlar bir ailenin kaldıracağı yükte değil. Hiç yüzlerine bakılmazdı. Herkes üzüntü ve sıkıntı içerisinde evindeki bu acıyla yaşardı. Hamdolsun onlara yardım ediyoruz, destek veriyoruz ki şimdi onlar yaşasın diye gözlerinin içine bakılıyor, AK Parti hükümetine yapılan dualar sebebiyle Allah bizi ayakta tutuyor, 11 yıldan beri. Şimdi, 20 sene, 30 sene evvelinde tam bir felaket vardı ama 11 yıl öncesinde de büyük ekonomik krizler yaşattılar. DSP, MHP, Anavatan hükümeti, sadece bakanlık paylaştı. Bir ekonomik kriz oldu, bankalar battı. Gecelik faizler yüzde 7 bin 500"lere çıktı, enflasyon yüzde 60"larda, faizler yüzde 70"lerde, işsizlik aldı başını gitti. Bir akşam baktık ki cebimizde 100 lira vardı, sabah 50 lira kalmış. 50 lirasını çalmışlar, devalüasyon yapmışlar. Dolar 600 binden, bir milyon 600 bine çıkmış, ülke felaketin içerisinde. Biz, Türkiye"yi aldığımızda ülke böyleydi. Çalıştık, çabaladık, ter döktük, bilgili, akıllı insanlarla Türkiye ekonomisini ayağa kaldırdık. Türkiye, büyüdü, gelişti, kalkındı. İçeride de dışarıda da itibarımız yükseldi."

"Bu tuzakların tutmayacağına gönülden inanıyoruz"

Arınç, bazılarının AK Parti"yi bölmeye, kapatmaya, devirmeye çalıştığını ancak başarılı olmadığını anlattı.

"Ahlaksızca tuzaklar kurarak bu hükümeti ve bu hükümetin başarılı Başbakanını iftiralarla yolsuzluk suçlamalarıyla devirmeye kalktılar" diyen Arınç, şöyle devam etti:

"İşte bugün ortalığa çıkan, affedersiniz lağım kokularının sebebi: yıkamadıkları AK Parti"yi belden aşağıya vurmak suretiyle ahlaksızca hırpalamaktır ve yıkmaktır. Bunların hepsinin bir tuzak olduğunu biliyoruz. Bütün bu tuzakların tutmayacağına gönülden inanıyoruz. Hepimiz beşeriz, insanız, ahlaklı, dürüst, çalışkan olduğunuza inanırız ama içimizde yanlış yapanlar da mutlaka olabilir, şaşabiliriz. "Beşer, şaşar" demişler. Kim şaştı, kim ne yaptı ortaya çıkması lazım. Eğer varsa bu iddialarda bir gerçek payı, bırakalım, bunu mahkemeler, savcılar ortaya koysunlar, delilleri bir incelesinler. Ondan sonra da biz, kimin yanlışlık ya da kötülük yaptığını bilelim. Ondan sonra akın üstüne kara bir lekeyi bile kondurmayacağımızı herkes açıkça görsün. Buna izin vermiyorlar sadece suçluyorlar, sadece hakaret ediyorlar, sadece aşağılıyorlar. Bu ülkenin Başbakanını ağız dolusu hakaretlerle Kılıçdaroğlu, nerede konuşursa ağzından sadece lağım saçılıyor. Heybesinde küfürden başka bir şey olmayan bir adam, bu ülkenin tertemiz insanına her gün hakaret ediyor. Bunların hiçbir faydasının olmadığını ve yanıldıklarını anlayacaklar."

"AK Parti"nin mayası temizdir"

Arınç, Osmaneli"de bir basit toplantıda kendisiyle olan birkaç bin kardeşinin bulunduğunu belirterek "Malatya Meydanı"nda da 100 bin kişi var, Adıyaman"da 40 bin kişi var, Elazığ"da 50 bin kişi var, İstanbul"da 1 milyon kişi olacak bu tuzakların hiçbirisi tutmayacak, Allah"ın izniyle. Seçim sonuçları bize, hükümetimize güvendiğimizi, hükümeti yıkmak isteyenlerin boşuna çabaladığını, yolumuza devam edeceğimizi, 30 Mart seçimlerinden Osmaneli gibi zaferle çıkacağımızı, ağustos ayından yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti"nin göstereceği adayın halkımız tarafından seçileceğini, 2015 seçimlerinde de yepyeni milletvekillerimizle yepyeni bir AK Parti iktidarı doğacağını dünya aleme göstermemiz lazım. Dünya bilmeli ki AK Parti"nin mayası temizdir, AK Parti"nin tabanı bu millettir" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli"nin bir yerde "bunlar yüzde 51"den puan aşağıda alırlarsa çekip gitsinler" dediğine değinen Arınç, şunları ifade etti:

"Hesabı kitabı çok iyi bilir ya. Hani 40"dan 19"u çıkarttın, 11 ekledin, 2 ile çarptın, 3 ile karekökünü aldın, sonra bir 9 çıktı ortaya, işte 9 ışık. "2079"da iktidarız" diyor. Al sana bir hesap. Bu hesap, Einstein"ın bile aklına gelmez. Adamın işi gücü bu. 40"dan 30 çıkartıyor, ona 19 ekliyor, 19"dan 21 çıkartıyor. Nasıl da buluyorsa bu hesapları? Ondan sonra bir sonuç buldu mu, işte o rakam önünde artık, "o tarihte biz inşallah şunu yapacağız, bunu yapacağız" diyor. Vallahi daha basit bir hesap, bak Bahçeli, sen bizim yüzde 50 alacağımıza kanaat getirmişsin. Allah razı olsun. "50"yi bulursan 51"den daha aşağıda olduğu için başarısızsın" diyor. Yahu tamam, inşallah 50 alırız da sen bize "başarısız" de. Sen de bir genel başkansın be kardeşim. Tamam da sen de 20 seneden beri bu MHP"nin başındasın. Bak, ben sana daha küçük bir hedef koyayım. Ey Bahçeli, "bu seçimlerde yüzde 20 alamazsam, siyaseti bırakacağım" de. Yüzde 20, yüzde 20"cik. Bulamayacak, inanmıyor. Öbürüne de diyorum ki sen de yüzde 30"un altında kalırsan, "ben gideceğim" de. Sen git de başka birisi gelsin, belki daha faydalı olur partisine. Hedefleri yok. Hedefleri AK Parti"yi devirmek. Devirdiniz, ne olacak sonra Türkiye"nin hali."

Konuşmanın ardından U Erbaş isimli bir vatandaş, Arınç"a tarihi Osmaneli evi maketi hediye etti.

Etkinlikte, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Osmaneli Belediye Başkanı Vekili Şükrü Cihan, AK Parti Osmaneli belediye başkan adayı Münir Şahin ve partililer hazır bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.