Bunların Gözyaşı Sahte

Bunların Gözyaşı Sahte
Başbakan Erdoğan, Pensilvanya, işveren ve malum medyanın çatışma çağrısı yaptığını ifade ederek, 'Bunların gözyaşı sahte. Çocukların ölümüne ağlayamayacak kadar taş kalpliler' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Batman Valiliği önünde düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Türkiye"nin gerçekten kucaklaştığını, helalleştiğini, tarihinde olduğu gibi bugün de artık bir, birlikte olduğunu, hep birlikte Türkiye olduğunu belirten Erdoğan, "İşte Türkiye"nin bu birliğinden, bu beraberliğinden ciddi şekilde rahatsız olanlar var. Çözüm sürecinden rahatsız olanlar, Batman"a barışın, huzurun gelmesinden rahatsız olanlar var. Türkiye"ye aynı dille, aynı üslupla konuşamayanlar, Türkiye"yi bir bütün olarak kucaklayamayanlar, işte bu süreçten rahatsız oluyorlar. İşte BDP, gerilimi siyaset tarzı yaptığı için, silahların gölgesinde siyaset yapmaya alıştığı için işte bu süreçten rahatsız oluyor. Şimdi elinden istismar araçları kayıp gidiyor, gençlerin yaşıyor olması, kanın durması, gözyaşının durması, yoksulluğun sona ermesi BDP"nin elindeki istismar aracını alıyor ve BDP bundan rahatsız oluyor" diye konuştu.

 

"Hiç bir zaman bir etnik unsurun partisi olmadık"

 

Yola çıkarken "tek millet" dediklerini dile getiren Erdoğan, burada Türk"üyle Kürt Arap"ıyla Zaza"sıyla 36 etnik unsur olduğunu söyledi. Bu unsurların hepsini sevdiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:
"Türk"ü Türk olduğu için sevmiyorum, Kürt Kürt olduğu için sevmiyorum, Arap"ı Arap olduğu için sevmiyorum. Beni yaratan Allah onları da yarattığı için seviyorum. Biz hiçbir zaman bir etnik unsurun partisi olmadık, 77 milyonun partisi olduk. Biz sizlere efendi olmaya gelmedik, biz sizlere hizmetkar olmaya geldik.
Bizim farkımız bu. Çıkıyor BDP diyor ki "Biz Kürt"lerin temsilcisiyiz." Hadi canım sen de. Sen Kürt kardeşlerimin temsilcisisin de onlar adına ne yaptın bugüne kadar? Elinde silahla dağlarda dolaşmaktan başka ne yaptınız? Ailelerden yavrularımızı dağlara kaçırmaktan başka ne yaptınız? Barış elde silahla olmaz. Barış tatlı dille olur, hizmetle olur. İşte biz sizi seviyoruz. İşte barışın temsilcileri burada. Bu ülkede barışın teminatı biziz. Bunun için bu reformları yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Benim şu anda 60 kadar Kürt kardeşim milletvekili AK Parti"de. 5 tane bakanım var Kürt, ayrım yok. Hepsi var, bizde ayrım yok. Az önce Mehmet Şimşek kardeşimi dinlediniz. O da Kürt. Sizlerden biri. Buradan çıkmış... Maşallah 9 kardeş. Ben en az üç dedim ama Mehmet"in babası maşallah 9 tane. Tabii o anacığı, anası tabii bütün mesele. Analar analar, onlar 9 kardeşi aldı büyüttü, yetiştirdi. Onlar da okudular ve şu anda hem Türkiye"ye hem Batman"a Mehmet kardeşim hizmet veriyor. Şimdi değerli kardeşlerim el ele vereceğiz, omuz omuza vereceğiz, 30 Mart"ta da Batman"ın yerel kaderini değiştireceğiz."

 

"Hangi yüzle buraya geliyorsunuz demeniz lazım"

 

Seçime 16 gün kaldığını anımsatan Erdoğan, "16 gün gece gündüz demeden, kapı kapı dolaşmaya var mıyız? 16 gün kapı kapı dolaşmaya hanım kardeşlerim var mıyız? Bu işi var ya siz bitireceksiniz siz. Hanımlar bu işi siz bitireceksiniz evelallah" dedi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bakınız MHP, şehit cenazelerini istismar ediyor. CHP"yi zaten hiç konuşmama gerek yok. Nerede olduğunu, ne düşündüğünü, siyasetinin, vizyonunun ne olduğunu kendileri bile bilmiyorlar. Hakkari"de bir başka, Edirne"de bir başka. Akşam başka, sabah başka. Ama şimdi son zamanlarda bir gelişme var biliyorsunuz. Artık Pensilvanya"dan kasetler geliyor ve bu kasetlerle işi götürmeye çalışıyor. Biliyorsunuz değil mi? Pensilvanya"nın burada da temsilcileri var mı? Sizin de kapınızı çaldılar mı? Ablalar geliyor mu size de?
Gereğini yapıyor musunuz? Aman ha bunlara gereken dersi vermeniz lazım. "Hangi yüzle buraya geliyorsunuz" demeniz lazım. "Senin hocan benim başımı açmak için fetva veren hocadır, defolun" deyin bunlara. Bunlara gereken dersi kapıya geldiğinde vermeniz lazım. Hangi yüzle buraya geliyorsunuz. 
Bakınız seçimde bunlar sizi yanıltabilir. Başka oyunlar oynarlar. "Oy pusulası üzerinde AK Parti"nin sü oyu vururken oraya Esma yazın" da diyebilirler. Sakın bu oyuna gelmeyin, en ufak bir yazı olmayacak. Sadece mühür. Verilen mührü, "evet" mührünü AK Parti"nin altına basacağız o kadar. Çünkü bunlarda takiye var, bunlarda yalan var, bunlarda iftira var, bunlarda fitne var, bunlarda fesat var. Kardeşlerim bu oyunu hep beraber bozuyoruz."

 

"Pensilvanya, Gezi olaylarının arkasında duruyor"

 

"Pensilvanya, Gezi olaylarının arkasında duruyor. Buraya fitne mesajları gönderiyor" diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bazı kendini bilmez işverenler de sokakları ateşe verme çağrısı yapıyor. Malum medya, densizce, hayasızca, edepsizce günlerdir sokaklarda çatışma çağrısı yapıyor. İnanın bunların gözyaşı sahte. Bunlar çocukların ölümüne ağlayamayacak kadar taş kalpliler. Bunların çocuklara gerçekten merhameti olsaydı, o merhameti biz Mısır"daki, Filistin"deki, Suriye"deki çocuklar için de görürdük. Bunların çocuklara gerçekten acımaları, merhametleri olsaydı biz bunu çözüm sürecinde görürdük ama göremedik."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.