Bozcaada'nın İmara Açılacağı İddialarına Yanıt

Bozcaada'nın İmara Açılacağı İddialarına Yanıt
Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, 1/100.000'lik planda Bozcaada'nın nasıl olacağının görülemeyeceğini belirterek, 'Bozcaada'da para kazanılacak' deniliyor. Kim, neyi kazanacak?' dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Esenler Oruçreis Mahallesi"ndeki kentsel dönüşüm konutlarının teslim törenine katıldı.

 

Binalardaki brüt ve net konusunu çok önemsediğini belirten Güllüce, "Vatandaş brüte, netine çok iyi baksın. "23 metrekareyi 85" diye yutturmaya kalkanlara dikkat etsin. Bizim dedektif gibi kontrol etme şansımız yok. Vatandaş alıcı, kendisi bu işe hassas baksın ve aldanmasın" diye konuştu.

 

Bozcaada"nın imara açılacağı iddiaları üzerine dün CHP"li milletvekillerinin adaya gittiğini hatırlatan Güllüce, şunları kaydetti:

 

""Bozcaada"da para kazanılacak" deniliyor. Kim, neyi kazanacak? İnsanların konuştuğu sözlerin altına dikkat etmesi lazım. 1/100.000"lik plan yapılmış. Bu planda Bozcaada"nın neresinin nasıl olacağını, nasıl anlamışlar ki? Plan tekniği olarak bir kere o konuştukları mümkün olmayan bir şey. 1/100.000"lik planda bunu göremezsiniz. Orada oturanların, ikameti orada olanların referandumuyla talep edilsin. Belediye başkanı plan yapsın. İtiraz etsin, birebir uygularız. Vatandaş ne diyorsa o olsun. Referandumla "evet", "hayır" yaptırsın. Vatandaş istemiyor deniyor ya. Belediye başkanı, vatandaşın istediklerini plana yansıtsın, biz de uygulayalım. Öyle boşuna konuşmanın gereği yok."

 

"Kara propaganda yapanlar tarafından gönderildi" 

 

Kentsel dönüşüm üzerine kara propaganda yapıldığını, adına da "rantsal dönüşüm" denildiğini vurgulayan Güllüce, vatandaşa "senin evini alacaklar, Çatalca"ya sürecekler" diyerek, propaganda yapıldığını söyledi. "1940"lı yılların Cumhuriyet Halk Partisi miyiz, insanları süreceğiz?" diyen Güllüce,  "Niye sürelim, ne derdimiz var. Bizler insanların başlarına bina yıkılmasın, diye uğraşıyoruz" dedi.

 

Bu sırada kentsel dönüşüm kurasına katılan bir vatandaş da, "Efendim özür diliyorum. Belediye başkanımızın bize verdiği söz vardı" diyerek, Güllüce"nin konuşmasını kesmek istedi. Güllüce, "Sözümüz bittikten sonra konuşursunuz" diyerek vatandaşın araya girmesine izin vermedi. Vatandaşın konuşmaya devam etmesi üzerine Güllüce, şöyle devam etti:

 

"Bu kara propagandayı yapanlar, böyle bir yerlere gelirler, çok ciddi konuşmaları da sabote ederler. Bunlar da kara propaganda yapanlar tarafından gönderilmiş kişiler. O kara propagandanın adresi neresiyse, toplantılarda çıkıp da "ama efendim" diyenlerin adreslerinin de birebir örtüştüğünü zamanla görürsünüz. O adresler birebir aynıdır. Hem kara propaganda adresi, hem çıkıp da "ama efendim" diyenlere iyi bakın sayın vatandaşlar. İstediğiniz kadar toplantıları sabote etmeye çalışın, provokasyon yapmaya çalışın, bu para etmiyor. Bu millet bu provokasyonu yemiyor. "Ama efendim" diyerek konuşmaya başlayarak sakın ha milletin kafalarını kimse bulandırmaya kalkmasın. Bu millet yemiyor."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.