Bahçeli: Cumhurbaşkanı olma şansı kalmamıştır

Bahçeli: Cumhurbaşkanı olma şansı kalmamıştır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muğla'da, MHP Yatağan Belediye Başkan adayı Varol Çakmak’ın seçim bürosunun açılışını yaptı. Seçim bürosu önünde halka hitap eden Bahçeli, 30 Mart seçimlerinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Seçimde sadece belediye başkanlarının seçilmeyeceğini, söz konusu tarihin, Türk siyasetinin geleceğini belirleyecek önemli başlangıç olacağını ifade eden Bahçeli, "Cenab-ı Allah nasip ederse MHP"nin iktidarında Recep Tayyip Erdoğan eğer kaçmaz, Türkiye"de ikamet ederse evinin girişine "Ne mutlu Türküm diyene" yazacağım. Sabahleyin mahallede ne kadar çocuk varsa Recep Tayyip Erdoğan"ın evinin önünde Andımızı okuyacak" diye konuştu.

Bahçeli, Türkiye"nin 2015 yılı içerisinde kaderinin değişeceğini, yeni bir yönetime kavuşacağını ve ülkenin bugün karşı karşıya kaldığı iç ve dış sorunlarının bütünüyle çözülmesine imkan tanıyan yeni bir ruh, yeni bir anlayışın hakim olacağını ileri sürdü.

"Türkiye"nin bölünmesi kimseye fayda getirmez"

Türkiye"nin bölünmesinin kimseye fayda getirmeyeceğini vurgulayan Bahçeli, "Bin yıllık kardeşliğimizin bozulması kimseye fayda getirmez. Hele hele 4 parçalı Kürdistan, ne Ortadoğu"da kabul görebilir ne de uluslararası arenada kabul görebilir. Ama o ülkeleri rahatsız etmek, o ülkeleri tehdit etmek, o ülkelerin imkanlarını kullanmak, o ülkelerin petrolüyle zengin olmak isteyen emperyal güçler, bu oyunu hala oynuyor. Herkes fark etti" dedi.

Türkiye"nin, "mehter takımı gibi" bir ileri, bir geri yürüttüğünü, şimdi İzmir"e yaklaştığını öne süren Bahçeli, "İzmir marşıyla Ege"ye doğru gidiyor. Artık Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis"te temsil edilebilir ama iktidar olma şansını kaybetmiştir. Recep Tayyip Erdoğan"ın artık cumhurbaşkanı olma şansı kalmamıştır. Ya AKP kendisine çeki düzen verecek, yeni bir hükümetle milletin huzuruna aklanmış, paklanmış olarak gelecek ya da "Türk siyasetinden bir AK Parti geldi, o da gitti" diye bir hatıra kalacak" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.