Basın Kartı Komisyonu 24 Haziranda Toplanacak

Basın Kartı Komisyonu 24 Haziranda Toplanacak
Basın Kartı Komisyonu 24-25 Haziran 2014'de Ankara'da toplanacak.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, komisyona intikal ettirilecek dosyalarla ilgili iş ve işlemlerin zamanında ve doğru yürütülebilmesi için ilk inceleme il müdürlüklerince yapılacak. Genel Müdürlük il müdürlüklerinden yönlendirilen dosyalar üzerinden işlem yapacağı için basın mensuplarının en geç 20 Haziran 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar il müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor. Bu tarihten sonra yönlendirilen başvurular bir sonraki komisyona sunulmak üzere bekletilecek.

 

Komisyona, bekleme süresi en geç 24 Temmuz 2014 tarihinde dolan başvuru sahiplerinin başvuruları intikal ettirilecek. Bekleme süresi bu tarihten sonra dolanların başvuruları müteakip komisyon için değerlendirmeye tabi tutulacak.

 

Süreli yayınlarda çalışan basın mensuplarının çalışmalarının yayınlandığı gazete ve dergilere ilişkin örneklerin komisyon tarafından talep edilmesi halinde öncelikle Devlet Enformasyon Sistemi (DES) baz alınacak. Bu nedenle, çalışanlarınca basın kartı başvurusu bulunan basın kuruluşlarının (gazete ve dergi) "0 312 583 61 85/61 86/61 98" nolu telefonlardan DES şifresi alarak, yayınlarını düzenli olarak sisteme yüklemeleri önem taşıyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.