Dünya Kupası Heyecanı Başlıyor

Dünya Kupası Heyecanı Başlıyor
2014 FIFA Dünya Kupası, evsahibi Brezilya ile Hırvatistan arasında yarın yapılacak açılış maçıyla başlayacak.

2014 FIFA Dünya Kupası, evsahibi Brezilya ile Hırvatistan arasında yarın yapılacak açılış maçıyla başlayacak.

 

Toplam 32 takımın katıldığı Dünya Kupası, 13 Temmuz Pazar günü Rio de Janeiro"da oynanacak final maçıyla sona erecek.

 

64 maça sahne olacak şampiyonada 8 grupta 4"er takım mücadele edecek. Toplam 12 kentte düzenlenecek kupada ilk tur gruplarında 48 maç oynanacak.

 

Brezilya ile saat farkı nedeniyle turnuvada Türk futbolseverlerin en geç izleyeceği maç Fildişi Sahili ile Japonya arasındaki karşılaşma olacak. 15 Haziran"da Recife kentinde yapılacak karşılaşmanın başlama saati TSİ 04.00. Kupada grup maçları 26 Haziran Perşembe günü tamamlanacak. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura yükselecek

 

2. tur 28 Haziran"da başlıyor

 

Toplam 16 takımın mücadele edeceği 2. tur maçları tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak.

 

İkinci tur karşılaşmaları 28, 29, 30 Haziran ve 1 Temmuz"da yapılacak. A-B, C-D, E-F ve G-H grupları, birbirlerinin ilk iki sırasında yer alan takımlarıyla çapraz eşleşecek. 

 

Rakiplerini eleyen takımlar 4 ve 5 Temmuz"da çeyrek final maçlarına çıkacak. 8 ve 9 Temmuz"da oynanacak yarı final maçlarının ardından üçüncülük maçı 12 Temmuz"da Brasilia"da, final ise 13 Temmuz"da Rio de Janeiro"da yapılacak.

 

Grup maçlarının fikstürü

 

Dünya Kupası"nda 8 grupta yapılacak 48 maçın programı şöyle:

A Grubu:

Maç no

Tarih

Saat (TSİ)

Yer

 

 

1

12 Haziran

23.00

Sao Paulo 

Brezilya

Hırvatistan

2

13 Haziran

19.00

Natal 

Meksika

Kamerun

17

17 Haziran

22.00

Fortaleza 

Brezilya

Meksika

18

19 Haziran

01.00

Manaus 

Kamerun

Hırvatistan

33

23 Haziran

23.00

Brasilia 

Kamerun

Brezilya

34

23 Haziran

23.00

Recife 

Hırvatistan

Meksika

B Grubu

3

13 Haziran

22.00

Salvador

İspanya

Hollanda

4

14 Haziran

01.00

Cuiaba 

Şili

Avustralya

19

18 Haziran

22.00

Rio De Janeiro 

İspanya

Şili

20

18 Haziran

19.00

Porto Alegre 

Avustralya

Hollanda

35

23 Haziran

19.00

Curitiba 

Avustralya

İspanya

36

23 Haziran

19.00

Sao Paulo 

Hollanda

Şili

C Grubu

5

14 Haziran

19.00

Belo Horizonte 

Kolombiya

Yunanistan

6

15 Haziran

04.00

Recife 

Fildişi Sahili

Japonya

21

19 Haziran

19.00

Brasilia 

Kolombiya

Fildişi Sahili

22

20 Haziran

01.00

Natal 

Japonya

Yunanistan

37

24 Haziran

23.00

Cuiaba 

Japonya

Kolombiya

38

24 Haziran

23.00

Fortaleza 

Yunanistan

Fildişi Sahili

D Grubu

7

14 Haziran

22.00

Fortaleza 

Uruguay

Kosta Rika

8

15 Haziran

01.00

Manaus 

İngiltere

İtalya

23

19 Haziran

22.00

Sao Paulo 

Uruguay

İngiltere

24

20 Haziran

19.00

Recife 

İtalya

Kosta Rika

39

24 Haziran

19.00

Natal 

İtalya

Uruguay

40

24 Haziran

19.00

Belo Horizonte 

Kosta Rika

İngiltere

E Grubu

9

15 Haziran

19.00

Brasilia 

İsviçre

Ekvador

10

15 Haziran

22.00

Porto Alegre 

Fransa

Honduras

25

20 Haziran

22.00

Salvador

İsviçre

Fransa

26

21 Haziran

01.00

Curitiba 

Honduras

Ekvador

41

25 Haziran 

23.00

Manaus 

Honduras

İsviçre

42

25 Haziran

23.00

Rio De Janeiro 

Ekvador

Fransa

F Grubu

11

16 Haziran

01.00

Rio De Janeiro 

Arjantin

Bosna Hersek

12

16 Haziran

22.00

Curitiba 

İran

Nijerya

27

21 Haziran 

19.00

Belo Horizonte 

Arjantin

İran

28

22 Haziran

01.00

Cuiaba 

Nijerya

Bosna Hersek

43

25 Haziran

19.00

Porto Alegre 

Nijerya

Arjantin

44

25 Haziran

19.00

Salvador

Bosna Hersek

İran

G Grubu

13

16 Haziran

19.00

Salvador

Almanya

Portekiz

14

17 Haziran

01.00

Natal 

Gana

ABD

29

21 Haziran

22.00

Fortaleza 

Almanya

Gana

30

23 Haziran

01.00

Manaus 

ABD

Portekiz

45

26 Haziran

19.00

Recife 

ABD

Almanya

46

26 Haziran

19.00

Brasilia 

Portekiz

Gana

H Grubu

15

17 Haziran

19.00

Belo Horizonte 

Belçika

Cezayir

16

18 Haziran 

01.00

Cuiaba 

Rusya

Güney Kore

31

22 Haziran

19.00

Rio De Janeiro 

Belçika

Rusya

32

22 Haziran

22.00

Porto Alegre 

Güney Kore

Cezayir

47

26 Haziran

23.00

Sao Paulo 

Güney Kore

Belçika

48

26 Haziran

23.00

Curitiba 

Cezayir

Rusya

Son 16 turu

Son 16 turuna gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler çıkacak ve çapraz olarak eşleşecek.

Bu turdaki maç programı ise şöyle:

49

28 Haziran

19.00

Belo Horizonte

A Grubu 1

B Grubu 2

50

28 Haziran

23.00

Rio De Janeiro

C Grubu 1

D Grubu 2

51

29 Haziran

19.00

Fortaleza

B Grubu 1

A Grubu 2

52

29 Haziran

23.00

Recife

D Grubu 1 

C Grubu 2

53

30 Haziran

19.00

Brasilia

E Grubu 1

F Grubu 2

54

30 Haziran

23.00

Porto Alegre

G Grubu 1

H Grubu 2

55

1 Temmuz

19.00

Sao Paulo

F Grubu 1

E Grubu 2

56

1 Temmuz 

23.00

Salvador

H Grubu 1

G Grubu 2 

Çeyrek final maçları

Son 16"da rakiplerini yenerek tur atlayan 8 takım çeyrek finalde karşı karşıya gelecek.

Çeyrek final maçlarının programı şöyle:

57

4 Temmuz

23.00

Fortaleza

49. maçın galibi

50. maçın galibi

58

4 Temmuz

19.00

Rio De Janeiro

53. maçın galibi

54. maçın galibi

59

5 Temmuz

23.00

Salvador

51. maçın galibi

52. maçın galibi

60

5 Temmuz

19.00

Brasilia

55. maçın galibi

56. maçın galibi

Yarı final

Kupada yarı finalin programı da şöyle:

61

8 Temmuz

23.00

Belo Horizonte

57. maçın galibi

58. maçın galibi

62

9 Temmuz

23.00

Sao Paulo

59. maçın galibi

60. maçın galibi

 

Üçüncülük maçı ve final

Dünya Kupası"nda üçüncülük maçı ve finalin programı ise şöyle:

63

12 Temmuz

23.00

Brasilia

61. maçın kaybedeni

62. maçın kaybedeni

64

13 Temmuz

22.00

Rio De Janeiro

61. maçın kazananı

62. maçın kazananı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.