Yusuf Yerkel Maiyetimde Çalışmamaktadır

Yusuf Yerkel Maiyetimde Çalışmamaktadır
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in maiyetinde çalışmadığını, dolayısıyla adı geçen personel hakkında bakanlığına bağlı kurumlarda bilgi ve belge bulunmadığını bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu"nun yazılı soru önergesini yanıtladı.

 

Arınç, 15 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazete"de yayınlanan Kamu Personeli Genel Tebliğinde; "Her memur için bir özlük dosyası tutulur. Özlük dosyalarının itina ile doğru ve tarafsız bir şekilde tutulmasından personel birimleri sorumludur. Özlük dosyaları memurların başarı, yeterlik ve ehliyetlerinin tespitinde, kademe ilerlemelerinde, derece yükselmelerinde, emekliye ayrılmalarında veya hizmetle ilişkilerinin kesilmesinde göz önünde bulundurulur" denildiğini kaydetti. 

 

Tebliğde, "Görevi herhangi bir şekilde sona eren memurların özlük dosyaları kurumlarınca saklanır. Özlük dosyalarının tutulması ve muhafazasında özel hayatın gizliliği ilkesine riayet edilir. Özlük dosyası içeriği hakkında soruşturma ve kovuşturmaya yetkili merciler dışındakilere açıklama yapılamaz, bilgi verilemez. Ayrıca kişinin rızası olmaksızın özlük dosyasındaki bilgiler ve kayıtlar esas alınarak kişi hakkında yayında bulunulamaz" denildiğini de belirten Arınç, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel"in maiyetinde çalışmadığını ifade etti. Arınç, "Özlük dosyası Bakanlığıma bağlı kuruluşlarda tutulmamaktadır. Dolayısıyla adı geçen personel hakkında yöneltilen sorularla ilgili olarak kurumumuzda herhangi bir bilgi ve belge bulunmamaktadır" bilgisini verdi.

 

Başbakan Yardımcısı Arınç, Anadolu Ajansı"nın Yusuf Yerkel ile ilgili haberi, kaynaklarından aldığı bilgi doğrultusunda yayınladığını, haberde Yusuf Yerkel"in kadro durumuna yönelik herhangi bir değerlendirmeye yer verilmediğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.